5.Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor

5.Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor
  • 0
  • 26
  • 14 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca kabul edilerek desteklenen ve bu yıl Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneğince (MESAT) 5.si düzenlenecek olan “ Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali” nin hazırlıkları devam ediyor. Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi destekleriyle 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ve 5 gün sürecek festival için başvurular başladı. Şu ana kadar 500’e yakın başvuru yapılırken son güne kadar 3000’in üzerinde olması bekleniyor.

Festival ile ilgili açıklamada bulunan MESAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Erkan yarışmaya katılacak filmlerin, bu sene “Kurmaca, Belgesel ve Erzincan” içeriğiyle 3 farklı kategoride yarışacağını ve 23 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacağını ifade etti.

Erkan açıklamasına şöyle devam etti; “Festival kapsamında atölye çalışmaları, söyleşiler, kısa film gösterimleri, tiyatro gösterileri, kısa film gösterimleri ve konserler gibi çeşitli sanatsal etkinlikler planlanmakta olup, serinin daha önceki yıllarında hazırlanan festivallerde, 100’ün üzerinde ülkenin katıldığı ve 3000’in üzerinde başvurunun yapıldığı deneyimlerinden yola çıkarak, Erzincan Kısa Film Festivali, ulusal olduğu kadar uluslararası kapsamda yoğun ilgi görmüş, konularında uzman akademisyen, oyuncu ve sanatçılar tarafından değerlendirilerek derecelendirilmiştir. Aynı zamanda geçmiş yıllarda da yönetmen, akademisyen, sinema ve televizyon oyuncularına da ev sahipliği yapmış olan Erzincan’da bu yıl 5.’si düzenlenecek olan festival için çalışmalar bütün hızıyla devam etmektedir.

Kısa film festivali için başvurular www.erzincanfilmfestivali.com adresinden yapılacaktır ve 7 Ekim’e kadar devam edecektir. Ayrıca bu yıl düzenlenecek festivalde Erzincan konulu bir sinopsis (senaryo) yarışması da düzenlenmektedir. Yarışma sonucunda dereceye giren çalışmalar Juri Komitesinde de bulunan Yönetmen ve Senaristlerin çalışmaları ile düzenlenip film haline getirilecektir.

Kişiye ait değil, ERZİNCANIMIZA ait olan bu festivalin şehrimiz ve yurt çapında daha verimli şekilde duyurulması için basın başta olmak üzere tüm çevrelerin desteğini bekliyoruz.” Diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy