Avrupa’nın Parlayan Yıldızı

Avrupa’nın Parlayan Yıldızı
  • 0
  • 46
  • 20 Haziran 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Badminton branşında Ülkeye yeni yıldızlar kazandırmaya devam ediyor. Küçük yaşlarda bu spora başlayan birçok sporcu ilerleyen yıllarda ülkeye Avrupa şampiyonlukları kazandırıyor.

Erzincan Badminton son olarak alt yapıdan yetiştirdiği Aleyna KORKUT ile önce Tek bayanlarda Türkiye’ye ilk kez Avrupa şampiyonluğu kazandırdı, ardından Avrupa’da düzenlenen tüm turnuvalarda derece alarak Avrupa’nın parlayan yıldız oldu.

Milli sporcu Aleyna Korkut son olarak 9-11 Haziran 2023 tarihlerinde Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası turnuvada tek bayanlar ve çift bayanlar katagorisinde Erzincanlı Patneri Nisanur Çimen’le 2. Şampiyonluk birden kazanarak Badminton Avrupa’nın en iyilerinden biri olduğunu gösterdi.

Sporcuyla ilgili bilgi veren Milli takım Antrenörleri Murad SÖNMEZ ve Uğur ERÇETİN; “Aleyna KORKUT disiplini ve çalışkanlığı ile örnek bir sporcu, bu doğrultuda gittiği sürece başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkacaktır, Sporcumuz aynı zamanda derslerinde de okulda derece derce yaparak devam etmesi bizi ayrıca sevindirmiştir. Sporcumuzun Avrupa’da parlayan bir yıldız olmasında bize her türlü desteği veren Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze sporcumuzun kulübü olan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübüne ve sporcumuza sponsor olan Angold Madenciliğe çok teşekkür ederiz. Erzincan Badminton olarak yeni hedeflerimiz Aleyna gibi yeni yıldızları Ülkemize kazandırmak olacaktır.” Dediler. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy