Başkan Adayı Çakır; “Merkeze Bağlanan Beldeler Hizmetten Mahrum Bırakıldı”

Başkan Adayı Çakır; “Merkeze Bağlanan Beldeler Hizmetten Mahrum Bırakıldı”
  • 0
  • 31
  • 11 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel ÇAKIR seçim çalışmaları kapsamında Ulalar Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Yoğun bir katılım olduğu programda başkan adayı Çakır, Merkeze bağlanan beldelerin artık hizmet alamadıklarını dile getirerek, 31 Mart sonrası Erzincan’da yönetim anlayışının değişeceğini kaydetti. Çakır; “Bu değişim bir Belediye başkanı seçimi değil hemşerilerimizin bir türlü 2019’dan beri alamadıkları hizmetin sebebi olan yönetim anlayışının da değişimidir” diye konuştu.  

Beldelerin hizmetlerden mahrum bırakıldığını ifade eden Yüksel Çakır; “2019 öncesi Beldelerimizde ve Mahallelerimizde bizlerin desteklediği belediye başkanları tarafından bütün hizmetler birer birer hayata geçirilirken, beldeler merkezin standartlarına yaklaşırken, 2019’dan sonra bırakın ileriye gitmesini her şeyin geriye gittiğini yaptığımız görüşmelerle çalışmalarda görüyoruz.

2019’dan sonra maalesef verilen sözler ihmal edilerek, bırakın bu beldelerin haklarının verilmesini Belediyelerin personel konusunda araç ekipman konusunda hizmetler konusunda içi boşaltılarak bu beldelerde sadece birer memur bırakılmak suretiyle araç ekipmanları da merkeze çekildi.

Biz şehrin o günkü şartlarda kanalizasyona bu beldelerin kanalizasyonlarını dahil etmek için 5 belediye bir araya gelerek iller Bankası’na gittik. Ula halkının Kavakyolu, Çukurkuyu, Yalnızbağ halkının daha modern bir belediyecilik hizmeti ile karşılaşması için çalışma yapılmalı. Erzincan Belediyesi’nin arıtmasına kadar bir hattı yapıp bir şekilde bu altyapı çalışmasını bitirmeliyiz dedik ve beraber yaptık.

İmece usulü ile yapılan bu çalışmaları denk olacak çalışmalar maalesef hayata geçirilmedi. Sorulduğunda da onay bekliyoruz dediler. Belediye yönetimi bu konularla ilgili ihtiyaçlar bildirildiğinde bir yerden onay almaz.

Ula bu hizmetlerden yararlanamayacaksa, gençlerin talepleri karşılanamayacaksa, kadınlarımızın talepleri dikkate alınmayacaksa, yaşlılarımızın bu anlamda bakım ihtiyaçları karşılamayacaksa, beraberinde öğrencilerin servisiyle okullara gidiş gelişi ile alakalı aksamalar yaşanacaksa, o zaman Ulanın Erzincan’a bağlanmasının ne katkısı var. Ula neden merkeze bağlandı diye sormaz mı?” diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy