Bu Ailenin Feryadını Duyun!

Bu Ailenin Feryadını Duyun!
  • 0
  • 47
  • 15 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Kızılay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin başlamasıyla birlikte mahallede bulunan tüm evler yıkılarak TOKİ’ ye teslim edildi. Bölgede yıkılmayan tek bir ev kaldı. Maddi durumu iyi olmayan ve Koah hastalığının pençesinde olan İhsan Kaçer ve ailesi kiraya çıkacak başka bir ev bulamadıkları için evi boşaltamadı. İnşaat alanının tam ortasında bulunan ve bir an önce yıkılması gereken evde zor şartlar altında yaşayan Kaçer ailesi, hayırsever vatandaşların yardımını bekliyor.

Ailenin Valiliğe, Belediyeye ve Muhtarlığa yaptığı başvurular üzerine Mahalle Muhtarı Selçuk Cantosun Ev bulabilmek için araştırma yapmaya başladı. Belediyeye yapılan müracaat üzerine aile ile ilgilenen Başkan Yardımcısı İkram Çamur kendilerinin bazı ihtiyaçlarını karşıladı. Erzincan Valiliği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise ev bulunduğu takdirde kira yardımı yapılabileceğini  belirtti. Evde bulunan birkaç eşyayı ise hayırsever vatandaşlar temin etti. Fakat aileye taşınabilecekleri bir ev bulunamadı. Eşi ve kızıyla birlikte yaşadığı evden bir an önce çıkmak zorunda olan İhsan Kaçer hayırsever Erzincan halkının yardımını bekliyor.

Ajans Erzincan’a konuşan İhsan Kaçer; ”Buradaki tüm evler yıkıldı fakat ben çıkamadığım için ev duruyor ve burada zor şartlar altında yaşamaya devam ediyorum. Evin boşaltılmasını istiyorlar, elektriği keseceklerdi kendilerine yalvardım, çünkü buhar makinesine bağlı yaşıyorum, elektrik kesilirse ben ölürüm, maddi durumum çok kötü, sadece aylık 2 bin lira sosyal yardım alıyorum, eşim ve kızımla birlikte yaşıyoruz, oğlum da kardeşinin yanında, bize faydası yok, hastalığım giderek ilerliyor, inşaat tozlarından dolayı ayaklarım şişti, yürümekte zorlanıyorum, evde banyo yok, kapının önünde yıkanıyorum, bir an önce bu evden çıkarak başka bir eve taşınmak istiyorum, ama maddi durumum iyi olmadığı için çıkamıyorum, Valilik, Belediye ve hayırsever vatandaşların desteğini bekliyorum, bana bir ev bulup buradan çıkmama yardımcı olun.” Dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy