Bu Şehre Böyle Vali Zor Gelir

Bu Şehre Böyle Vali Zor Gelir
  • 0
  • 32
  • 19 Nisan 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Göreve atandığı günden bu yana icraatları, faaliyetleri ve çalışmalarıyla Erzincan halkının gönlüne girmeyi başaran Vali Hamza Aydoğdu, basın çalışanlarıyla yaptığı toplantıda Erzincan’la ilgili yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

Yatırımlardan projelere, eğitimden sağlığa, kültürden sanata kadar birçok alanda yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Vali Aydoğdu Erzincan’dan övgü ile bahsetti.

Vali Aydoğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ İliç ilçemizde meydana gelen toprak kayması nedeniyle toprak altında bulunan 8 canımızı çıkarabilmek için çalışmalarımız 24 saat esasına göre devam ediyor. Devletimiz tüm imkanları ile afet bölgesinde. Bakanlarımız sürekli burayla ilgileniyor. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İşçi yakınlarıyla irtibatımız sürekli olarak devam ediyor ve yaşanan gelişmelerden kendilerini bilgilendiriyoruz, umarım en kısa sürede sonuç alırız.

Erzincan’ın tüm alanlarda gelişimi için gece gündüz demeden mesai harcıyoruz. Şehirde olduğu gibi il dışında da Erzincan sevdalısı, bu şehre değer katan çok hemşerimiz var. Bu kişilerin şehre sahip çıkması çok önemli bir katma değerdir. Kendilerine teşekkür ederiz.

Erzincan bir sanayi şehri değil fakat önemli bir tarım merkezi olabilir. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Doğa sporları anlamında da çalışmalar yapıyoruz, Yamaç Paraşütü, Rafting, Off Road gibi alanlarda çalışmalarımız var. Ergan Dağı ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz, buraya 12 ay boyunca halkın ailece geleceği önemli yatırımlar yapıyoruz.

Yaptığımız çalışmalarla Erzincan ülkenin en güvenli şehirleri arasına girdi. Halkımız her zaman kendini daha güvende hissediyor. Gençlerimize çok önem veriyoruz, aynı zamanda esnaflarımızla vatandaşlarımızla da ilgileniyoruz. Bir şehri tanıtımını o şehre dışardan gelen insanlar yapar, üniversite öğrencileri de bizim turizm elçimiz oluyor, gittikleri illerde Erzincan’ın tanıtımını yapıyor. Gençlerle ilgilenmeye devam edeceğiz. Bu Erzincan için katma değer sağlıyor.

Kadınların istihdama katılmaları için çalışmalar yapıyoruz. Erzincan’ın coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtımını yapıyoruz. Coğrafi işaret için yeni müracaatlarımız var. İlimiz için en önemli şey istihdamdır. Bu yıl oluşturduğumuz sera alanları sayesinde üretime katkı sağlayacağız. Organik tarımı yaygınlaştıracağız. Organize sanayimizi geliştiriyoruz. En büyük sorunumuz nitelikli göç veriyoruz, niteliksiz göç alıyoruz. Vatandaşlarımızın Erzincan’dan gitmemeleri için her türlü imkanı sağlamamız gerekir.

Kurumlar arasındaki koordinasyonu en üst düzeyde tutuyoruz. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmalıyız. Kendilerinin bizim için değerli olduğunu hissettirmeliyiz. Çalışmayan çaba sarf etmeyen hiçbir kişinin bizim yanımızda yeri yok. Çalışacağız, üreteceğiz ve yaptığımız işi layıkıyla yerine getireceğiz. Erzincan basınına da yaşanan gelişmelerin aktarılmasında gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim.” Dedi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy