Bu Vali Başka Vali

Bu Vali Başka Vali
  • 0
  • 25
  • 23 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Cumhurbaşkanlığının 10 Ağustos 2023 tarihli kararnamesiyle Erzincan Valisi olarak atanan Doç. Dr. Hamza Aydoğdu göreve başlamasının ardından halkın ve tüm çevrelerin takdirini kazanıyor.

Geldiği il olan Aksaray’da görev yaptığı 3 yıl içinde gönülleri fetheden ve tüm çevrelerce adından sıkça söz ettiren Vali Aydoğdu, Erzincan’da da aynı uygulamalarına devam ediyor.

“Bu Vali Başka Vali” dedirttiren Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, Erzincan’da göreve başlamasının ilk gününden itibaren alışagelmişin dışında farklı bir profil çizmeye başladı.

Halkla ilişkileri en üst seviyede tutarak, Devletle vatandaş arasında gönül bağı kuran, yeri geldiğinde babacan ve samimi tavırlarıyla sempati toplayan, yeri geldiğinde ise sert mizacı ve disipliniyle otorite kuran, bahane üretmek yerine çözüm odaklı çalışmalar yapan, makam araçları ve koruma orduları yerine halkın içine girerek esnaf ve vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinleyen, çay ocaklarında vatandaşlarla sohbet eden Vali Aydoğdu, adeta gönüllere dokunuyor.

Sabahın erken saatlerinden başlayarak kent genelinde kurumları gezen ve mesai denetimleri yapan, işlerin aksamaması ve vatandaşa en iyi hizmeti sunabilmek için kurum amirlerine ve çalışanlara talimatlar veren Vali Aydoğdu ilin tüm yönlerden gelişimi için dur durak bilmeden çalışıyor.

Düzenlediği Halk Günlerinde Kurum Müdürlerini toplayarak vatandaşların sorunlarını dinleyen ve gelen kişilerin tamamının sorununu çözen ve “İşte Sosyal Devlet Bu” dedirten Erzincan Valisi Doç Dr. Hamza Aydoğdu, Erzincan için bir şans olarak değerlendiriliyor.

Hamza Aydoğdu Kimdir?

Hamza Aydoğdu 1975 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde “Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma” konulu çalışmasıyla, doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri” isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu’nun alanı ile ilgili pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır.

Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 9 Haziran 2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atanan Aydoğdu, üç yıl Aksaray’da görev yapmasının ardından Cumhurbaşkanlığının 10 Ağustos 2023 tarihli kararnamesiyle Erzincan Valisi olarak atandı. Vali Aydoğdu evli ve iki çocuk babasıdır. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy