Çağlayan Bölgesinde Hasar Büyük

Çağlayan Bölgesinde Hasar Büyük
  • 0
  • 15
  • 10 Temmuz 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan ve çevresinde akşam saatlerinde başlayan ve giderek etkisini artıran yağmur nedeniyle oluşan sel Erzincan’ın Çağlayan, Girlevik, Kalecik, Handeresi ve Karatuş köylerinde zarara neden oldu. Selde herhangi bir can kaybı yaşanmazken ekili araziler zarar gördü.Köy sokakları çamur deryasına döndü. Bölgede Erzincan Valiliği tarafından hasar tespit çalışması başlatıldı.

Erzincan’da etkili olan sağanak yağış Çağlayan Beldesinde zarara yol açtı. Sel ve su taşkınlarının yaşandığı beldede jandarma ekipleri risk oluşabilecek güzergâhları trafiğe kapatarak insanları bulundukları bölgeden boşalttı.

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Erzincan’da doluyla karışık yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış Erzincan il merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan, Girlevik Şelalesinin de yer aldığı Çağlayan Beldesinde sele dönüştü. Sel suları Erzincan’ın turizm beldesinde zarara yol açtı.

Sel suları ekili araziler ve müstakil evleri etkiledi. Çağlayan Beldesine İl Özel İdaresi, belediye, AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Beldede aralıklı sağanak yağış devam ederken riskli noktalar jandarmanın megafonla uyarısıyla boşaltıldı.

“Erzincan ve çevrelerinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor”

Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünce kuvvetli yağış uyarısında bulunularak, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Erzincan ve ilçelerini etkisi altına alan yağışların bir süre süreceği; özellikle önümüzdeki 2 saat, Kemaliye, Kemah, İliç, Üzümlü ve Refahiye ilçelerinde yağışların kuvvetli olacağı beklendiğinden, ilgili ilçelerde kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy