Çakıroğlu Camii ve Kur’an Kursu’nun Açılışı Yapıldı

Çakıroğlu Camii ve Kur’an Kursu’nun Açılışı Yapıldı
  • 0
  • 53
  • 2 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakır tarafından,  Demirkent Mahallesi’nde aile bireyleri adına yaptırılan Çakıroğlu Camii ve Talat – Fatma Çakır Kur’an Kursu’nun açılışı yapıldı. Açılışa son Başbakan ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Vali Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun,  EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Ak Parti İL Başkanı Çetin Özyurt, İl Müftüsü Muharrem Gül, bazı İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kurum amirleri, STK Temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakır,Çakır ailesi tarafından yaptırılan cami ve KUr’an Kursu hakkında bilgi vererek  bu önemli günde kendilerini yanlız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.
Daha sonra konuşan Vali Mehmet Makas, Çakır Ailesine  hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, Çakıroğlu Cami ve Talat – Fatma Çakır Kur’an Kursu’nun hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Programda son olarak konuşan Son Başbakan Binali Yıldırım, insana ve insanlığa yapılan yatırımların kalıcı olduğuna vurgu yaparak, “Bu eser de insanlığa bırakılacak en güzel eserlerden biridir. Yüksel Çakır Bey’i ve Çakır Ailesini tebrik ediyorum. Cümle geçmişlerimize Allah Rahmet eylesin mekanları cennet olsun, Allah hayırlarını kabul etsin” dedi 
Konuşmaların ardından dualar eşliğinde açılışı yapılan camide ikindi namazı eda edildi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy