CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Erzincan Halkıyla Buluştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Erzincan Halkıyla Buluştu
  • 0
  • 50
  • 6 Mayıs 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

14 Mayıs seçimleri öncesi ülke genelinde birçok ile giderek miting düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erzincan’a gelerek Cumhuriyet Meydanında halkla buluştu. Binlerce kişinin katıldığı ve Cumhuriyet Meydanının tamamen dolduğu mitinge partililerin yoğun ilgisi vardı.

Mitinge CHP Erzincan Milletvekili Adayları Mustafa Sarıgül, Dr. Ufuk Aktaş, CHP Erzincan eski Milletvekilleri, Millet İttifakı İl Başkanları, İl ve İlçe teşkilatları, bazı ilçe Belediye Başkanları, parti yöneticileri de katıldı.

Mitingde ilk olarak konuşan CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül mitinge katılarak alanı dolduran Erzincan halkına teşekkür ederek; “Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Erzincan’ın Milletvekili olacağım” dedi. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek isteyen Sarıgül, 14 Mayıs’ta Erzincan tarih yazacak, iki Milletvetkilini Ankara’ya gönderecek dedi ve İstanbul mitingi öncesi Erzincan’a gelerek miting düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

Daha sonra mikrofona gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim öncesi önemli mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu; “Erzincan’da kapanan Sümerbank fabrikası başta olmak üzere diğer fabrikaları üretime geçireceğiz, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışacağız,  merkeze bağlanan beldelerde referandum yaparak yeniden belde haline getirip hak ettikleri hizmeti almasını sağlayacağız, Erzincan’da önceki yıllarda 5-6 milletvekili varken şimdi 2 ye düşmüş, nüfus azalmış” dedi.

Ülke siyasetine de değinen Kılıçdaroğlu emeklilere yönelik önemli çalışmalar yapacaklarını, bayram ikramiyelerinin 15 bin liraya çıkarılacağını, beşli çete ve uyuşturucu baronlarına akıtılan kaynakların kesilerek bu paranın emeklilere verileceğini söyledi. Ülke topraklarında yetiştirilen birçok ürünün başka ülkelerden ithal edildiğini, buna son vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu tüm Erzincan halkını 14 Mayıs’ta sandığa gitmeye davet ederek seçimde destek istedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy