CHP Milletvekili Sarıgül; TDP Cuma Günü CHP ile Birleşecek

CHP Milletvekili Sarıgül; TDP Cuma Günü CHP ile Birleşecek
  • 0
  • 40
  • 22 Haziran 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Erzincan milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi  Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimiz kurumsal kimliğiyle birlikte son toplantısını yaparak 23 Haziran Cuma günü Cumhuriyet Halk Partimizle birleşecek” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde parlamento muhabirleri ile buluşan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Barış, özgürlük, demokrasi ve laiklik diyen herkesin şu ortamda Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermesi önemli. Şu anda CHP’yi derleyecek ve toparlayacak, yerel seçimlere hazırlayacak kişi Kılıçdaroğlu’dur. CHP’de parti içi meseleleri konuşmak iktidarın ekmeğine yağ çalmaktan başka bir işe yaramaz. Şu anda içe dönük mücadele değil, CHP’nin dışa dönük mücadele vermesi gerek. CHP’nin belediye başkanlığı seçimlerine derhal başlamamız gerekir” ifadelerini kullandı.

“TDP, 23 Haziran’da CHP’ye katılacak”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında durmaya devam edeceğini belirten Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimiz kurumsal kimliğiyle birlikte son toplantısını yaparak 23 Haziran Cuma günü Cumhuriyet Halk Partimizle birleşecek. O kararı cuma günü saat 14.00’da CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız. Gün ayrışma zamanı değil, gün derlenip toparlanma zamanı. Gün el ele, kol kola, omuz omuza olma zamanı. Ve hemen akabinde de CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek kendisine bu kararımızı ileteceğiz. Daha sonra da CHP’de bu süreç başlayacak” diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy