CHP Yerel Seçim Startını Erzincan’dan Verdi

CHP Yerel Seçim Startını Erzincan’dan Verdi
  • 0
  • 35
  • 5 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2024 yılında yapılacak olan Yerel Seçim startını vermek üzere Özel uçakla geldiği Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanın’da CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanmasının ardından karayoluyla Tercan ilçesine gitti.

Kılıçdaroğlu için yol güzergahında Üzümlü Altınbaşak yol ayrımında ve Mercan İlçesi kavşağında karşılama programları düzenlendi.  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu beraberindeki CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP Milletvekilleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, CHP Erzincan İl Başkanı Erdem Topçu, Merkez İlçe Başkanı Ali Aras, Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partililerle birlikte çok sayıda aracın katıldığı konvoy eşliğinde Tercan ilçesine gitti. Kılıçdaroğlu Tercan ilçesinde CHP Tercan İlçe Başkanlığı ve partililer tarafından karşılandı.

Tercan İlçe meydanında düzenlenen programda konuşan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül birlik beraberlik mesajları vererek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim startını Erzincan’ın Tercan ilçesinden vermesinin önemine değindi.

Sarıgül; ” Biz Erzincanlıyız, her zorluğa dayanırız ama haksızlığa dayanamayız, vefasızlığa dayanamayız. Haklıyla -haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz haklının yanıdır. Erzincanlının yüreği harman, gülüşü derman, sözleri fermandır. Sözümüz sözdür, sözümüz Erzincan’dır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi hak, hukuk, adalet demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi belediyecilikte şişli modelinin Erzincan’a gelmesi demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi Erzincan’ın, Sivas ve Erzurum arasında kalmaması demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi Erzincan’ın artık bizde varız demesidir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi tulum peynirinin, Cimin üzümünün Erzincan balının, Kemah tuzunun, şahlanması demektir”

Kılıçdaroğlu Konuşmasında;  “Ocak’tan sonra belediye başkanları seçim süreci gelecek, asıl zammı seçimden sonra göreceksiniz. Asıl mağduriyeti o zaman göreceksiniz.” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti “Emeklinin durumunu biliyorsunuz. Ne diyorlar? ‘Emekliye zammı yıl sonunda vereceğiz’; yani, ‘ocak ayında vereceğiz’ diyorlar. Ne demektir, ‘ocak ayında vereceğiz, asıl zammı ocaktan sonra yapacağız, şimdi durumu idare ediyoruz; parça parça zam yapıyoruz. Ama ocaktan sonra göreceksiniz yağmur gibi gelecek’ diyorlar. Sakın unutmayın. Ocaktan sonra, yani belediye başkanları seçimi süreci gelecek, belediye başkanları seçiminden sonra asıl zammı o zaman göreceksiniz. Asıl mağduriyeti o zaman göreceksiniz. Vatandaşın ümüğünü nasıl sıktıklarını o zaman göreceksiniz. O nedenle benim, size bugünden hatırlatma görevim var. Allah aşkına evlatlarınızı seviyorsanız, bu güzel ülkeyi seviyorsanız, huzur içinde bu memlekette hepimiz rahat yaşamak istiyorsak, önümüzdeki belediye seçimlerinde ne olursunuz elinizi vicdanınıza koyunuz ve oyunuzu öyle kullanın. Halktan yana, adaletten yana, hukuktan yana insandan yana kullanın.” ifadelerine yer verdi.
Eline aldığı 200 liralık banknotu gösteren Kılıçdaroğlu, “Bakın bu 200 lira. Piyasada en yüksek rakamlı banknot bu 200 lira. Ne zaman çıktı ve bugüne kadar ne yapıldı. 200 lira banknot 2009 yılında yürürlüğe girdi. Yürürlüğe girince bu banknotla 131 dolar para alıyordunuz. Şimdi ise sadece 7 dolar alıyorsunuz. Paranın nasıl eridiğini bundan daha güzel bir örnek göstermez. İki, pirinç bu para yürürlüğe girdiğinde 44 kilo pirinç alınıyordu. Şimdi bu 200 lirayla en fazla 5 kilo pirinç alıyorsunuz. Kuzu eti, ilk çıktığında 14 kilo kuzu eti alabiliyordunuz. Şimdi sadece 600 gram alabiliyorsunuz. Bakınız bu banknot çıktıktan bir süre sonra Erdoğan şu konuşmayı yaptı: ‘Para tıpkı bayrak gibi, tıpkı marş gibi bir ülkenin gücünü, itibarını, bağımsızlığını simgeler.’ Doğru mu? Evet doğrudur. Paranın itibarı, milletin itibarıdır. Bugün 200 liranın nereden nereye geldiğini ve Türkiye’nin itibarının ne olduğunu gördünüz. Eğer bir ülkeyi yöneten kişinin mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa, bak beni kızdırma senin mal varlığını açıklarım deniliyorsa o zaman Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları benim de sizin de düşünmeniz lazım. Onun için elinizi vicdanınıza koyun öyle oy kullanın.” diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy