Cimin’de Afetten Geriye Kalanlar…

Cimin’de Afetten Geriye Kalanlar…
  • 0
  • 31
  • 31 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından ilçede afetin izleri silinmeye çalışılıyor. İl Özel İdaresi, DSİ, Karayolları ekipleri iş makinelerini bölge için seferber ederken, itfaiye ekipleri de temizlik çalışması yapıyor. İlgili kurumlardan gelen ekipler ise hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

Cimin çayının taşması sonucu yıkılan köprülerden taşan sel suları çevredeki bağ ve bahçeleri çamur deryasına dönüştürdü. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ilk andan itibaren bölgede yapılan çalışmaları yakından takip ederek Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’dan bilgi alıyorlar.

İlçeyi ziyaret eden Ajans Erzincan ekibi sel afetinden geriye kalanları görüntüledi. 3 metreyi aşan derinlikteki dere yatağını dolduran ve taşarak çevredeki evlerin duvarlarına ulaşan çamur birikintilerinin izleri felaketin boyutlarını gözler önüne serdi.

Daha önce bu boyutlarda bir sel olayı yaşamadıklarını söyleyen ilçe halkı bazı bahçe ve arazilerde hasarın büyük olduğunu belirttiler.

Ajans Erzincan’a konuşan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ise yaşanan doğal afetin boyutlarının büyük olduğunu ve can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Sel geldiği haberinin alınması üzerine ilçe merkezinde tedbir alındığını ve hasarın boyutlarının azaltıldığını belirterek, yaşanan sel felaketini Cimin için yüz yılın afeti olarak değerlendiren Başkan Sazlı, selin ardından ilçeye gelerek incelemelerde bulunan ve ekipleri sevk eden Vali Hamza Aydoğdu ve Milletvekili Süleyman Karaman başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara ilçedeki çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Bölgede incelemede bulunan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ise Üzümlü’de selin izlerinin silinmesi için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini, Özel İdare, DSİ, Karayolları ve tüm ilgili kurumların görev başında olduğunu belirterek, can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu sözlerine ekledi. Vali Hamza Aydoğdu’ya da teşekkür eden Şireci,”Afetin izlerinin silinmesi için çalışmalar devam ediyor” diyerek ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak üzere Üzümlü ilçesine giden Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle ise yaşanan doğal afetten dolayı ilçe halkına geçmiş olsun diyerek, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi. Dağdan gelen sel sularının çamurla birleşerek Cimin Çayından aktığını ve şimdiye kadar ilçede böyle bir felaketin yaşanmadığını söyleyen Karakelle, dere yatağının büyük olmasına rağmen taştığını ve çevreye zarar verdiğini ifade etti. Karakelle duyarlılığından dolayı Ajans Erzincan ekibine, yapılan çalışmalardan dolayı Erzincan Valiliği’ne, Üzümlü Belediyesi’ne ve ilgili kurumlara teşekkür etti. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy