Depremzedelerin Bilet Ücretleri Karşılanacak

Depremzedelerin Bilet Ücretleri Karşılanacak
  • 0
  • 39
  • 23 Mayıs 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 81 il valiliğine “Afetzedelerin Geri Dönüş İşlemleri ve Yol Masraf Ödemeleri” konulu genelge gönderdi.

Genelgede diğer illerden afet bölgesine, afet bölgesinden geçici olarak yaşadıkları diğer illere, afet bölgesinden afet bölgesine gidiş dönüş yapmak isteyenlerle ilgi tahliye taleplerinin karşılanması işlemlerinin kesintisiz şekilde devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda; afetzede vatandaşların geri dönüş ve yol masraflarının karşılanması iş ve işlemlerinin yürütülmesi için Valilik/Kaymakamlık bünyesinde daha önce oluşturulan birimler görevlerine devam edeceği, ihtiyaç durumunda teknik ekipman ve personel bakımından destek sağlanacağının altı çizildi.

Yol Masraf Belgesi talep eden depremzede vatandaşlar “başvuru   https://tahliye.afad.gov.tr” adresinden sisteme giriş yapabilecek.

Tahliye ve geri dönüşler konusunda müracaat noktalarına başvuran afetzedelerin de bilet ücretleri karşılanacak. Kendi imkânları ile bilet alan afetzedelerin talep etmeleri halinde bilet ücretleri ödenecek, yapılacak ödemelerin depremzede vatandaşların TC Kimlik Numaraları üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Çıkış illerindeki tahliye bilgilendirme ve başvuru noktalarına müracaat yapamadan afet bölgesindeki merkezlere ulaşan afetzedelere de gerekli kolaylıklar sağlanarak talepleri halinde yol masraf tutarları karşılanacak.

7/24 çalışma esaslı oluşturulan tahliye ve müracaat merkezlerine başvuran vatandaşların ulaşım noktasında uygun vasıtalarla gidiş dönüşlerinde gerekli her türlü imkân ve kolaylık daha önce yapıldığı şekilde kesintisiz yürütülecek.

Konuyla ilgili Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Depremzede Vatandaşlarımızın deprem bölgesindeki illerine geri dönüşü kapsamında bilet veya akaryakıt talepleri; Valiliğimiz Açık Kapı Şube Müdürlüğünce, Erzincan İl Afad Müdürlüğünce, Erzincan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, Kaymakamlıklarımızca alınmaktadır. Knu ile ilgili olarak aşağıda belirtilen numaralardan 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Tlf: 0446 226 35 90 0552 045 54 00” ifadelerine yer verildi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy