“EBYÜ’ yü Tercih Etmeniz İçin Bir Çok Nedeniniz Var”

“EBYÜ’ yü Tercih Etmeniz İçin Bir Çok Nedeniniz Var”
  • 0
  • 36
  • 28 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Üniversite Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversite adayları tercih dönemine girerken, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulundu.

Ajans Erzincan Medya Merkezi Genel Müdürü Zeki Demirbaş ve Haber Müdürü Semih Peker’i makamında konuk eden Rektör Levent  “Haberiniz Olsun” programına da konuk olarak tercih dönemi ile ilgili önemli konulara değindi.

Sınavda alınan puana bağlı kalınmamasını isteyen Prof. DR. Levent, öğrencilerin yeteneklerine ve ilgi alanlarına uygun bölümleri tercih etmelerini isteyerek, öncelikle kendi bulundukları illerdeki Üniversitelerin tercih edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin EBYÜ’yü tercih etmeleri için birçok neden var diyen Levent; “Aileler çocuklarını bizlere güvenle emanet edebilirler. Öğrenciler bizim emanetimizdir. Erzincan huzur ve güven bakımından ülkenin en güvenli şehirleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. EBYÜ henüz 17 yıllık genç bir Üniversite olmasına rağmen bu sürede önemli gelişmeler kaydetti. Gerek fiziki alt yapısı, gerek akademik kadrosu ve gerekse sosyal imkanlarıyla öğrenci sayımız her geçen gün artıyor. Güvenliğin üst seviyede sağlandığı kampüsümüzde öğrencilerimize her türlü imkanlar sunuluyor. Fakülte binaları, sosyal alanlar, kafeterya- restaurant, kantin, kapalı spor salonu, standartlara uygun futbol sahası, tenis kortları, cami, kütüphane, konferans salonu, kongre merkezi ve yeşil alanları ile EBYÜ öğrencilerin tercih nedeni olmakta. Ayrıca  yurt sorunu bulunmayan nadir Üniversitelerden biriyiz. İlçeler de dahil olmak üzere yurt ve barınma sorunumuz bulunmamaktadır.

Erzincan, Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir şehirdir. Büyük ve Metropol şehirlere kıyasla Erzincan’da öğrenci olmak çok daha kolay ve maddi yönden daha rahattır. Esnafımız öğrencilerimize ayrıcalık tanıyarak özel indirimler yapmaktadır. Yıl içinde düzenlediğimiz konser, tiyatro gibi sosyal aktiviteler öğrencilerimizin takdirini kazanmaktadır. Doğa sporlarının başkenti konumunda olan Erzincan’da öğrencilerimiz; Rafting, Yamaç Paraşütü, Doğa Gezileri, Dağcılık gibi doğa sporları etkinliklere katılmaktadır. Kış aylarında ise Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip olan Ergan Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezinde kayak imkanı sunulmaktadır.

Tarihi İpekyolu güzergahında bulunan Erzincan’da Hava yolu, Karayolu ve Demir yolu ile tüm illere ulaşım sağlanmakla birlikte şehrin modern görüntüsü il dışından gelen misafirleri cezbetmektedir. Erzincan Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir şehirdir. Tercih döneminde olduğumuz bu günlerde tüm öğrencilerimizi EBYÜ’ye bekliyoruz. Ayrıca Üniversitemizin gelişiminde önemli katkıları bulunan Son Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’a teşekkür ederiz.” Diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy