Elmira Yasin’in Hedefi 2028 Olimpiyatları

Elmira Yasin’in Hedefi 2028 Olimpiyatları
  • 0
  • 19
  • 8 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve İstanbul’da düzenlenen  U17 Dünya Güreş Şampiyonasında 73 kg da Dünya 3. Sü olan Elmira YASİN Erzincan’ın ve Türkiye’nin gururu oldu. Erzincan’ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinden olan Elmira Yasin hedefinin 2028 yılında düzenlenecek olan Olimpiyatlarda derece elde etmek olduğunu söyledi.

Şampiyon güreşçinin antrenörü Habip Halepli düzenli çalışmanın karşılığını aldıklarını söyleyerek sporcusunu tebrik etti. Ajans Erzincan’a konuşan Halepli şu ifadelerde bulundu; “Tabi ki kolay olmadı, gece gündüz demeden bayram tatil demeden hayatımızın tüm eğlencelerinden ve özgürlüğümüzden ailemizden kısıtlayarak belirli disiplinde belirli program içerisinde hep çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz, hedeflerimiz var. Allah’ın izniyle bizleri bilenler bilir, bazen dağlarda bazen bağların bahçelerin arasında yaz kış demeden koşarken görmüşsünüzdür. İşte bu çocuk o koşanlardan biri ve gerisi de gelecek.

Allah’ın izniyle Antrenman yapmak emek vermek gerçekten çok zor. Herkes kışın sobanın başında otururken bizler – 20 derecede dışarıda çalışmalar yapıyoruz.  Buralara gelmek buralarda bulunabilmek gerçekten çok zor ama imkansız değil.

Tabi ki bizimde bir ailemiz var bu aile Gençlik spor Ailesi. Müdüründen temizlikçisine, şoföründen güvenliğine kadar büyük bir aileyiz, herkesin bu başarıda payı vardır, Allah razı olsun.

Özellikle Vakıflar Genel Müdürümüz, Gençlik ve Spor eski Bakan Yardımcımız  Sinan Aksu, Gençlik Spor İl Müdürümüz Volkan Burak Mumcu, Üzümlü Kaymakamımız Mehmet Erdem AKBULUT, İlçe Müdürümüz Selami Sezer ve özellikle bizlere güvenip destekleyen sporcunun ailesine, basın kuruluşlarına, ayrıca ismini yazamadığım tüm çevrelere, emeği olan Milli Takım antrenörlerine şahsım ve sporcum adına çok teşekkür ederim. Hedefimiz 2028 Olimpiyatlarıdır.” Dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy