Erzincan Aile Çalıştayı Düzenlendi

Erzincan Aile Çalıştayı Düzenlendi
  • 0
  • 22
  • 22 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Geçmişten Geleceğe Güçlü Köprü Aile; Erzincan Aile Çalıştayı ilgili birimlerin katılımıyla yapıldı. Vali yardımcısı Ömer Özbay’ın başkanlık yaptığı çalıştaya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri katıldı.

Çalıştayda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Serdar Demirci, Türk toplumunda ailenin temel bir yapı olduğunu ve bu yapıyı koruma gerekliliğini vurgulayarak çalıştayın amacı hakkında bilgi verdi.

Demirci konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Aile, tarih boyunca bütün toplumların çekirdeğini oluşturan bir müessese olmuştur. Türk tarihinde mevcut bütün anayasalarımızda, toplumsal gelenek, göreneklerimizde ve dinimizde aile Türk toplumunun temel taşı kabul edilmiştir. Önemli bir sosyo- kültürel aktarım aracı olan ailenin,  korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılması yönünde, İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda düzenlenen Aile Çalıştayını bugün burada düzenliyoruz. “Türkiye Yüzyılı”  vurgusu ve hedefleri ışığında Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş’ında vurguladığı gibi “güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum ve güçlü Türkiye’ye olan inancımız” ile toplumun her kesiminden bireye sosyal hizmet sunmaktayız.  Bakanlığımızın vizyonu olan “Toplumun her bir ferdine ulaşarak etkin sosyal hizmet sunumuyla ülkemizin sosyal kalkınmasında öncü kurum olmak.” hepimizin benimsediği bir sorumluluktur. Toplumsal refahın artması, aile yapısının güçlenmesi, kurumlar arası işbirliğinin sağlaması ve ilimizdeki sosyal hizmetin güçlendirilmesi noktasında düzenlediğimiz Aile Çalıştayında, üniversiteden, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden siz değerli katılımcıları davet ederek sosyal hizmet uygulamalarının aileye sunduğu katkıyı artırmayı amaçlamaktayız. Ailenin güçlendirilmesine ilişkin mevzuat ve uygulamaların düzenlenmesi, iş ve aile yaşamı arasındaki uyumun artırılması, ailenin korunmasına yönelik hak ve sorumlulukların geliştirilmesine yönelik ilimizde yapılacak çalışmalarda işbirliğini önemsiyoruz. Hedeflerimize ulaşma noktasında çalıştayımıza katkı sunan siz değerli katılımcılarımızı selamlıyor, şimdiden vereceğiniz destekler, emekler ve gayretler için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ardından konuşan Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay ise çalıştayın önemine dikkat çekerek “Çalıştayımız 81 ilde yapılan bir etkinlik. Geçmişten geleceğe güçlü bir köprü oluşturma temasıyla yapacağımız bu çalışma, aile kurumunun günümüzde çeşitli mecralar tarafından saldırı altında olan ailelik kavramının geliştirilmesi ve korunması açısından önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Aile, eşitlik ve adalet, aile sosyal kalkınma ve refah, aile hayat boyu gelişim ve öğrenme, aile çevre ve iklim, aile teknoloji ve dijitalleşme, aile odaklı sosyal hizmetler konuları çerçevesinde gruplar halinde çalışılacak, fikirler ortaya çıkarılacak” dedi. Ardından gruplar halinde çalışmalara geçildi.
Geçmişten Geleceğe Güçlü Köprü Aile; Erzincan Aile Çalıştayı’nın sonucu rapor haline dönüştürülüp Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderilecek.

  ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy