Erzincan Belediyesi Kente Gelen Üniversite Öğrencilerine Rehberlik Yapıyor

Erzincan Belediyesi Kente Gelen Üniversite Öğrencilerine Rehberlik Yapıyor
  • 0
  • 21
  • 2 Ekim 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

EBYÜ’de 2023-2024 Akademik yılının 02 Ekim 2023 tarihinde başlaması ile birlikte il dışından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine gelen öğrenciler Erzincan Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karşılanıyor.

Erzincan Belediyesi Üniversite öğrencilerini yalnız bırakmıyor. Şehre gelen öğrenciler için kurulan stantlarda öğrencilere şehir ile ilgili bilgi paylaşımının yanı sıra ücretsiz ulaşım imkânı sunuluyor.

Erzincan Belediyesi, üniversite sınavında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini tercih edip kazanarak şehre gelen öğrencilerin buradaki ilk günlerinde hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla otogar, havaalanı ve şehir merkezine karşılama stantları kurdu.

Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında açılan stantlarda şehre yeni gelen öğrenciler karşılanarak belediye araçları ile üniversiteye ve yurtlara ücretsiz ulaşım imkânı sağlanıyor.

Sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet veren personeller, şehre yeni gelen öğrencileri karşılayarak Belediye Başkanı Bekir Aksun’un hoş geldiniz mesajını iletiyorlar.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her zaman öğrencilerin yanında olacağını belirterek; “Geleceğimize yön verecek ve ülkemizi ilmiyle, bilimiyle ileriye taşıyacak gençlerimiz bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca yanlarında olduğunu göstermek için onları ilk günden en güzel şekilde karşılıyoruz. Bu vesileyle Erzincan’ımıza gelerek Üniversite hayatına başlayan tüm öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy