Erzincan Belediyesi’ne ait hububat tarlalarında Biçerdöver ile hasat başladı

Erzincan Belediyesi’ne ait hububat tarlalarında Biçerdöver ile hasat başladı
  • 0
  • 27
  • 21 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tarımsal ürünlerin yoğun olarak üretildiği Erzincan’da Belediye tarafından ekim yapılan  hububat tarlalarında Biçerdöver ile hasat işlemleri başladı.

Ziraat Mühendislerinin kontrolünde ekilebilir alanların ekilmesini sağlamak, üreticilere hangi ürünlerin, hangi çeşitlerin daha verimli olduğunu gösterebilmek ve ekilebilir olduğunu vatandaşlar ile paylaşmak için ekim yapılan hububat tarlalarında Biçerdöver ile hasat işlemleri başladı.

Erzincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Ziraat mühendislerinin kontrolünde tarlalarda güzlük ekim olarak 6 sıralı Ramata çeşidi Arpa, Falada cinsi Buğday ve yazlık ekim olarak ise Kara Buğday ekimi yapılmıştı.

Tarlalardaki biçim çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Bekir Aksun ilgili birim müdürlerinden bilgiler alarak hasat mevsiminin bereketli olmasını diledi.

Uygulama hakkında bilgi veren Başkan Aksun “Hasat mevsiminde tarladayız. Erzincan Belediyesi olarak 400 dekarın üzerinde bir ekim gerçekleştirdik. Maksadımız öncelikle bir farkındalık oluşturabilmek. Erzincan çiftçimizin ekilebilir alanları mutlaka ekmesi gerektiğini üretime dönük üretimin gerçekleşmesi ve üretken belediyecilik anlayışını da halk nazarında hayata geçirmek için bu tür etkinlikler yapılıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından takip edilen ekimlerin hasat mevsiminde bereketli olmasını diliyorum. Tüm çiftçilerimiz içinde bereketli olsun diyor saygılarımı sunuyorum” dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy