Erzincan Lisesi 1981-82 Mezunları 40 Yıl Sonra Bir Araya Geldi

Erzincan Lisesi 1981-82 Mezunları 40 Yıl Sonra Bir Araya Geldi
  • 0
  • 58
  • 15 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Lisesinden 1981-82 yıllarında mezun olan eski öğrenciler düzenlenen organizasyonla 40 yıl sonra Erzincan’da buluştular.

Programı organize eden Almanya’dan Erdal Yıldırım, Antalya’dan Selim Gürbüz tüm dönem arkadaşları ile görüşerek Erzincan’a davet ettiler. Yurt dışından ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen eski mezunlar hasret giderdiler. Okul yıllarındaki anılarını paylaşan ve o günleri yad eden okul arkadaşları duygusal anlar yaşadı.

Programda yapılan seçimde tüm arkadaşlarının oyunu alan Selim Gürbüz temsili olarak sınıf başkanı seçildi,  Erdal Yıldırım tarafından evet hayır yarışması düzenlendi, şarkılar türküler söylendi ve eski anılar anlatıldı.

Dönem öğrencilerinden Durbaba Budak sazı ile çaldığı türkülerle etkinliğe renk kattı.  Programın sürprizi ise Erzincan Lisesinin eski müdürü ve öğrenciler tarafından “Dayı Muammer” olarak adlandırılan Muammer Ekti’nin gelmesi oldu. Muammer Ekti ile telefonla görüşüldü, Erzincan’da olduğu öğrenilince programa davet edildi. Etkinliğe gelen Ekti, eski öğrencileriyle hasret giderdi. Program hakkında konuşan eski mezunlardan Erdal Yıldırım, eski arkadaşlarıyla bağı koparmadıklarını ve sık sık görüştüklerini ifade ederek, bu program için Almanya’dan geldiğini, farklı illerde yaşamlarını sürdüren arkadaşlarının da kendilerini kırmayarak programa katılmak için Erzincan’a geldiğini dile getirdi. Programı organize edenlerden olan Selim Gürbüz ise Antalya’dan gelerek 40 yıllık arkadaşlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Ajans Erzincan’a konuşan 1981-82 mezunları yeniden bir araya gelmenin heyecanını yaşadıklarını ve Erzincan Lisesi Mezunu olmaktan gurur duyduklarını söylediler.

Okul Müdürü Muammer Ekti eski öğrencileriyle teker teker görüşerek sohbet etti. Ekti, o dönem Fen Lisesi, Anadolu Lisesi gibi okulların olmadığını ve Erzincan Lisesinden mezun olan çok sayıda Vali, Belediye Başkanı, Bilim adamı, Doktor, Subay, Akademisyen, Mühendis, Gazeteci, Yazar, İşadamı gibi farklı mesleklerden kişinin bulunduğunu ve kendileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Programda bir yıl sonra daha kalabalık şekilde buluşma sözü verildi ve toplu fotoğraf çektirilerek yemek ikramında bulunuldu. Günün sonunda ise eski arkadaşlar tarafından halı saha maçı düzenlendi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy