Erzincan’da Emzirme Haftası Kutlandı

Erzincan’da Emzirme Haftası Kutlandı
  • 0
  • 11
  • 7 Ekim 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Emzirme Haftası kutlandı.

“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çerçevesinde anne sütünün önemi konusunda farkındalık oluşturmak için Türkiye’de her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında Emzirme Haftası kutlanıyor.

Çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi gayesiyle, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız’ın da katılımıyla, farkındalık oluşturmak için Emzirme Haftası standı kurularak, kutlamalar ve etkinlikler yapıldı.

“Bebekler hayata anne sütü ile başlayıp sağlıkla devam etsin”

1-7 Ekim Emzirme Haftası’nın öneminden de bahseden uzmanlar ise, bebeklerin doğumu izleyen ilk saat içinde emzirilmeye başlanması ve ilk 6 ay boyunca sırf anne sütü ile beslenmelerinin hem Dünya Sağlık Örgütü hem de Sağlık Bakanlığının annelere tavsiyesi olduğu dile getirdi. İlk 6 ay boyunca ek besin verilmeden sadece emzirilen bebeklerde birçok hastalığın gelişmesinin ve yetersiz beslenmenin önüne geçildiği belirten uzmanlar, emzirmenin aynı zamanda çocuğun ilk aşısı sayıldığı hatırlatılırken, anne sütünden bebeğin sistemine önemli antikorların geçerek hastalıklara karşı direncini yükselttiği ifade ettiler. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy