Erzincan’ın Simitçi Murat’ından Hayat Dersi

Erzincan’ın Simitçi Murat’ından Hayat Dersi
  • 0
  • 36
  • 29 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan halkının yakından tanıdığı ve her gün başının üzerindeki tablasına aldığı yüzlerce simidi tüm cadde ve sokakları gezerek satan “Simitçi Murat” 32 yıldan bu yana verdiği ekmek mücadelesiyle tüm çevrelere örnek oluyor.

11 yaşında simit satmaya başlayan ve başının üzerine koyduğu ağırlığa aldırmadan ekmek parası kazanmak için uğraş veren 43 yaşındaki Murat Güzel, sıcak-soğuk yaz kış demeden çalışıyor. İl genelindeki tüm mitinglerde, maçlarda, konserlerde, toplu organizasyonlarda, kahvehanelerde, çay ocaklarında simit satarak yaşam mücadelesi veren Murat Güzel, zaman zaman başının üzerinde taşıdığı simitlerle rekora doğru gidiyor.

Başının üzerindeki simit tablasının ağırlığından anlı kırış kırış olan başı düzleşen saçları dökülen Murat güzel, iş bulamıyorum, para kazanamıyorum diyen kişilere de örnek oluyor.

Yüzlerce simidi büyük bir ustalıkla taşıyan Simitçi Murat, simitler bitene kadar evine gitmiyor. Sabah gün doğarken fırına giderek simitlerini alarak işe koyulan Simitçi Murat, şehrin gezmedik yerini bırakmıyor.

Ulalar Mahallesinde annesiyle birlikte yaşayan, bekâr olan, Murat Güzel, tüm çevrelere de mücadelesiyle de örnek oluyor ve Erzincan halkının takdirini kazanıyor. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy