Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni Düzenlenecek

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni Düzenlenecek
  • 0
  • 38
  • 23 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Şöleninde bu yıl 130 çocuk sünnet ettirildi. Şölen 26 Ağustos 2023 Cumartesi Günü Saat 18:00 da Esentepe Mesire alanında yapılacak.

Erzincan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Geleneksel Sünnet Şöleninde, Erzincan’da ikamet eden ve maddi imkanı bulunmayan 130 çocuk Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün koordinesinde modern cerrahi yöntemlerle, steril koşullarda ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Erzincan Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Sünnet ettirilen 130 çocuğun Sünnet Elbiseleri de yine Belediye tarafından alındı. Düzenlenecek olan programda çocuklar Terzi Baba Türbesi ziyaretinin ardından şölenin yapılacağı Esentepe Mesire alanına getirilecek. Palyaço gösterisi, Mehter Konseri ve Yerel Sanatçıların sahne alacağı konserde vatandaşlarımız güzel bir gün geçirecekler.

Anne babalar için erkek evlatlarının ilk mürüvvetini gördüğü, mutlu oldukları günlerden biri olarak hatıralarında kalacağını dile getiren Belediye Başkanı Bekir Aksun, 26 Ağustos 2023 Cumartesi Günü Saat 18:00 da Esentepe Mesire alanında yapılacak olan şölene vatandaşları da davet ederek; “Erzincan’da yaşayan çocuklarımızın bu mutluluklarını paylaşmaktan buna vesile olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Esentepe Mesire alanında yapacağımız Sünnet Şölenine bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu geleneğimiz inşallah bundan sonraki yıllarda da devam edecektir.” dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy