Hazır Beton Santrallerinin Döktüğü Harçlar Tehlike Saçıyor

Hazır Beton Santrallerinin Döktüğü Harçlar Tehlike Saçıyor
  • 0
  • 26
  • 24 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan- Çağlayan Beldesi karayolu Terzibaba Mezarlığı bölgesinde Hazır Beton Firması Mikserlerinden yola dökülen harçlar, araç sürücüleri için tehlike oluşturuyor.

Sürücülerin korkulu rüyası olan sorunun ilgili mercilere bildirilmesine ve Belediye ekipleri tarafından her defasında temizlenmesine rağmen, beton mikserleri harç dökmeye ve tehlike saçmaya devam ediyor.

Yaşanan sorunu sosyal medya hesabından paylaşan M.K isimli vatandaş yaşanan sorunu şöyle dile getirmiş; 

“YAZMAK İSTEMİYORUM AMA SON ÇARE…  Değerli kardeşlerim: Burası uluslararası bir yol ve binlerce kişinin kabir ziyaretine gideceği zaman kullandığı yol.  Şimdi İYİ DİNLEYİN ben burayla ilgili geçen yıl Erzincan Valiliğine, Cimer’e, Erzincan Belediyesi’ne, Karayollarına, Milletvekiline, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, Emniyet Müdürlüğü’ne, bir siyasi partinin genel merkezine ve il başkanına ve bir kaç  etkin isme  dilekçe ile müracaat ettim. Gelen cevaplara mı üzüleyim yoksa hâlâ devam eden rezalete mi? Çözüm her aradığımızda x şantiyelerinin pisliklerini vatandaşın cebinden belediyeye temizletmek.  Çağrım ve sözüm müslümanlara. İnandığınız din bunumu emrediyor. Kul hakkı denince ne anlıyorsunuz? Efendimiz (AS) bir zulme mani olamıyorsanız onu duyurun buyuruyor.” İfadelerine yer verdi.

CİMER’den gelen cevapta ise konunun ilgili birimler tarafından araştırıldığı, ekiplerin bölgeye gittiğinde böyle bir sorun yaşanmadığı, bu sorun bir daha yaşandığında 155 Polis İmdat hattında ihbarda bulunulması bildirilmiş.

Karayoluna dökülen harçları Erzincan Belediyesi ekiplerinin her defasında temizlediğini fakat yol temizleninceye kadar bölgeden geçen araçların kaza ile karşı karşıya kaldığını belirten vatandaş, ilgili beton firmalarının uyarılmasını ve yıllardır yaşanan soruna kalıcı çözüm bulunmasını talep ediyor. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy