Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan

Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan
  • 0
  • 31
  • 11 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı bu gün başladı. İslam alemi olarak özlemle beklediğimiz bir Ramazan ayına daha kavuşmanın sevinç ve huzurumu yaşıyoruz. Birlik, beraberlik, yardımlaşma  ve dayanışmanın en özel anlarına şahitlik ettiğimiz, bolluk ve bereketini adeta iliklerimize kadar hissettiğimiz 11 ayın sultanını, bu yıl da yine hep birlikte ifa ediyoruz.

Bu ayda, küskünlükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Ramazan ayında tüm Müslümanların en yakınından başlayarak ihtiyaç sahibi komşu ve akrabalarına paylaşım duygusu içerisinde yardım ellerini ulaştırmalıdır.

Ramazan, İslam’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlakını bütün insanlığa gösteren bir aydır. Ramazan ayı Müslümanların Allah’ı idrak ettikleri, kendilerine rızık olarak verilen şeyleri paylaştıkları bir aydır. Bu mübarek ay, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışma duygusunu da ön plana çıkarmaktadır.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayında sabır ve manevi duygular içinde tutulan oruçlarımızın ve yapılan tüm ibadetlerimizin Cenabı-ı Hak tarafından kabul edilmesini niyaz ediyor, İslam aleminin Ramazan ayını kutluyoruz. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy