İşte Sosyal Belediyecilik, İşte Sosyal Devlet

İşte Sosyal Belediyecilik, İşte Sosyal Devlet
  • 0
  • 40
  • 29 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kızılay Mahallesinde başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla birlikte bölgedeki tüm evlerin yıkılarak alanın TOKİ’ye teslim edilmesinin ardından, yıkılmayan tek evde yaşam savaşı veren Kaçer ailesinin mağduriyeti giderildi.

Maddi durumu iyi olmayan, Koah hastalığının pençesinde olan, buhar makinesine bağlı olarak yaşayan İhsan Kaçer ve ailesi, kiraya çıkacak başka bir ev bulamadıkları için evi boşaltamadı. İnşaat alanının tam ortasında bulunan ve bir an önce yıkılması gereken evde zor şartlar altında yaşayan Kaçer ailesinin içinde bulunduğu zor şartları Ajans Erzincan gündeme getirdi.

Haberin yayınlanmasının ardından ailenin tüm ihtiyaçlarının karşılanması talimatını veren Belediye Başkanı Bekir Aksun, Sosyal Belediyecilik örneği sergileyerek aileye sahip çıktı.

Başkan yardımcısı İkram Çamur ilk andan itibaren ailenin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla çalışma başlattı. İlk olarak aile için Çarşı Mahallesi TOKİ Konutlarında ev bulundu, boya ve tamirat işleri yaptırılarak ailenin bu eve taşınması sağlandı. Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan tarafından oluşturulan ekip ailenin eşyalarını yeni eve taşıdı ve Kaçer ailesinin başlarını sokacak bir evleri oldu. Eşyaları ise yenilendi.

Ailenin yeni evini ziyaret eden Ajans Erzincan ekibi, bir yandan hastalık diğer yandan maddi imkansızlıklarla boğuşan aile reisi İhsan Kaçer ile görüştü.

İhsan Kaçer, Başta Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Başkan Yardımcısı İkram Çamur, Özel Kalem Müdürü Yunus Emre Sazlı ve Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan’ın kendisi ile ilgilendiğini, içinde bulunduğu zor şartlardan kurtulduklarını ve sağlık durumunun da daha iyi olduğunu söyleyerek Ajans Erzincan’a da teşekkür etti.  Eşyalarının da yenilendiğini belirten Kaçer “Emeği olan herkesten Allah razı olsun, tüm ihtiyaçlarımız karşılandı” dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy