Meyve Bahçelerinde Budama Kursu Düzenlendi

Meyve Bahçelerinde Budama Kursu Düzenlendi
  • 0
  • 15
  • 5 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak başlatmış olduğu “Meyve Bahçelerinde Budama Kursu” 26 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında tamamlandı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Bozbek ve Ziraat Mühendisi Veli Okumuş tarafından kursa katılan 66 kişiye teorik eğitim ile birlikte uygulamalı olarak meyve bahçelerinde budama eğitimi verildi.

Budama eğitiminde konuşan Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Özcan Tekin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim programına müdürlük tarafından teknik destek verildiğini vurgulayarak emeği geçen personele ve kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Budama eğitiminde konuşan Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ise Erzincan’ın bölgede önemli bir meyvecilik bölgesi olduğunu vurgulayarak, teknik anlamda bu işin yapılması için çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini ifade etti.  Budamanın meyvecilik sektöründe uygulanan en önemli işlerin başında geldiğini kaydeden Şahin, verim ve kalitenin artırılmasının ilk şartının uygun zamanda doğru yapılacak budama olduğunu belirtti. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy