Milletvekili Karaman; “Ülkeyi Bölmek İsteyen Hainlere 15 Temmuz Destanı Ders Olsun”

Milletvekili Karaman; “Ülkeyi Bölmek İsteyen Hainlere 15 Temmuz Destanı Ders Olsun”
  • 0
  • 28
  • 15 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karaman mesajında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ/PYD tarafından Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı teşebbüs edilen alçak darbe girişiminin yıl dönümünde öncelikle vatanımız için demokrasi mücadelesinde şehit düşmüş tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.  Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı o gecenin yankıları acıları hâlen içimizdedir.

Hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde onun milletine, milletimizin de ona olan inancıyla kahraman Türk milleti tarafından bertaraf edildi. 251 vatandaşımızın şehit, 2 bin 193 vatandaşımızın gazi olduğu o gece Türk milletinin tarih boyunca kanıyla kazandığı ibretlik zaferler silsilesine bir yenisi daha eklenmiştir. Bu işgal hareketi Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen, vatanına milletine sevdalı olan milletimizin dik duruşu sonucu amacına ulaşamamıştır.

Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM ve Ankara Emniyeti’ne saldıran, İstanbul ve Ankara’da alçak uçuş yaparak vatandaşı korkutmaya çalışan darbecilerin kontrolündeki F-16 ve helikopterlerin vurularak etkisiz hale getirilmesini istedi.  Başbakanımız Sayın Yıldırım, o gecenin tüm gidişatını değiştirecek emri verdiğinde karşısındaki komutandan ‘yazılı emir gerekiyor’ dedi . Her dakikanın hayati önem taşıdığı o anda bu cevaba sinirlenen Başbakanımız Yıldırım, telefonda görüştüğü komutana bağırarak “Ben bu saatte sana nereden yazılı emir vereyim, sesimi kayda alın vurun.” dedi.

Bu konuşma o hain gecenin tarih sayfalarında yerini aldı. O gece akın akın sokaklara dökülen milyonlarca insan ülkesine ve demokrasisine sahip çıkarak, tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere ve silahlara göğüslerini siper ederek tam bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermişlerdir.  Ülkemizi bölmek isteyen hainlere 15 Temmuz destanı ders olsun” ifadelerine yer verdi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy