Milletvekili Sarıgül’e Yılın En İyi Sosyal Medya Kullanan Siyasetçisi Ödülü Verildi

Milletvekili Sarıgül’e Yılın En İyi Sosyal Medya Kullanan Siyasetçisi Ödülü Verildi
  • 0
  • 26
  • 26 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e, İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali’nde “Yılın en iyi sosyal medya kullanan siyasetçisi” kategorisinde Altın Pişmaniye ödülü verildi.

İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşen törene katılarak ödülünü alan Mustafa Sarıgül’ün yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bizim nesil sosyal medyaya yabancıdır. Biz sonradan öğrendik. Öğrenmek zorunda kaldık. Başarılı olmak isteyen siyasetçilerin güncel kalması lazım. Sosyal medyaya sırt çevirmek çağın dışında kalmaktır. Siyasette çok çalışmanız, çok faal olmanız ve bunları duyurmanız lazım, tanınmanız lazım. Ne kadar tanınırsanız halka o kadar faydanız olur. Facebook, Twitter, tik tok kullanıcıları birbirinden farklı her sosyal mecranın ruhunu bilmek lazım. Kamuoyunun nabzını iyi tutmak lazım. Onlarla aynı frekansı yakalamak lazım. Erzincan’daki seçim kampanyasında sosyal medyayı çok iyi kullandık.  Sosyal medyada, Erzincanlılara Erzincanlı olmanın gururunu yaşattık. Erzincan dışında yaşayan Erzincanlıların ilgisini ve desteğini çektik. Sosyal medyada başarının sırrı samimiyettir. Sokağın dilini ve ruhunu bilmek gerekir. Ben şoför Hakkı Baba’nın oğluyum. Sokaktan geliyorum. Sokağın nabzını en iyi tutan ve bilen biriyim. Ben salon siyasetçisi değilim. Koltuk siyasetçisi hiç değilim. İçi dışı bir, kibirden uzak, açık, net, şeffaf bir siyaset yapıyorum. Vatandaşımın canı nerede acıyorsa orada oluyorum ve ona dikkat çekiyorum.

Halkın ve ülkenin sorunlarını lâyıkıyla takip etmeyen siyasette başarılı olamaz.

O videolarla, sokakla siyaset arasındaki mesafeyi azaltıyoruz. Gençlerle siyasetçi arasındaki soğukluğu kaldırıyoruz. Takipçilerimize aynı atmosferde yaşadığımızı gösteriyoruz. İletişimde samimiyet önemlidir. Biz bu samimiyeti, içtenliği yansıttığımız için başarılı oluyoruz. Siyasette neye dikkat etmek lazım, ne yapmak lazım diye bana soranlara şunları söylüyorum: Siyasette kibirli olmamak, ego patlaması yaşamamak lazım. Kendini dev aynasında görenler başarılı olamazlar.

Siyaset mücadele ister. Siyasette ikram olmaz. Siyasetçi sadece ne konuşacağını değil, neyi konuşmayacağını da bilmelidir. Her partinin içinde bir partililer bir de particiler vardır.” dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy