“Satmadığınız Başka Arsa Kaldı Mı?”

“Satmadığınız Başka Arsa Kaldı Mı?”
  • 0
  • 15
  • 28 Şubat 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

31 Mart 2024 Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını sürdüren Zafer Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı Cengiz Türk, Merkeze bağlanan Beldelerin sorunlarının çözülmediğini aksine bu Beldelerde bulunan yüzlerce dönüm arsanın yeni dönemde satıldığını söyledi.

Özellikle Kavakyolu ve Yaylabaşı Beldeleri başta olmak üzere merkeze bağlanan Beldelerde belediye bünyesinde bulunan arsaların bir bir satıldığını ve yok pahasına verildiğini ifade eden Cengiz Türk, bu satışlarla birlikte kafalarda soru işaretleri oluştuğunu söyledi.

Bağlanan Beldelerdeki ulaşım sorununun ilk günden itibaren devam ettiğini ve Erzincan Belediyesinin Beldelerdeki ulaşım şirketleriyle mahkemelik olarak işletmecilerin mağdur edildiğini dile getiren Zafer Partisi Adayı Türk; “Merkeze bağlanan Beldeler üvey evlat muamelesi gördü, imar, çevre düzenlemesi, temizlik,ulaşım ve benzeri alanlarda yaşanan sorunlar görmezden gelindi. Beldelerde taşımacılık yapan kişiler mağdur edildi, bazıları işi bırakmak zorunda kaldı, buralarda büyük bir yönetim zafiyeti yaşanıyor. Bağlanmayla birlikte Erzincan Belediyesinin geliri arttı fakat buralar gerekli hizmeti alamıyor. Bu Beldelerdeki arsalar Erzincan Belediyesine dahil olduğundan arsalar bir bir satıldı. Buralar yok pahasına verildi, satılmasaydı şu an en az üç beş katı fazla ederi vardı. Şurayı satın aldık, burayı satın aldık diyenler sattıklarından hiç bahsetmiyorlar, satmadıkları yer kalmadı, Erzincan halkı bunun cevabını sandıkta verecektir. Biz göreve geldiğimizde şeffaf yönetimle yapılan tüm icraatları halkımızla paylaşacağız, gizli saklı hiçbir şeyimiz olmayacak” diye konuştu. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy