Son Başbakan Yıldırım ve Bakan Özhaseki Erzincan’a Geldi

Son Başbakan Yıldırım ve Bakan Özhaseki Erzincan’a Geldi
  • 0
  • 23
  • 7 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Son Başbakan ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki bazı açılış, temel atma ve anahtar teslim törenlerine katılmak üzere Erzincan’a geldi. Yıldırım ve Özhaseki Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında il protokolü tarafından karşılandı.

Ardından Kızılay- Hocabey Mahallesi TOKİ Konutları bölgesindeki Erzincan Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma, Açılış, Anahtar ve Tapu Teslim Törenine geçildi.

Programda ilk konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Erzincan’daki Kentsel Dönüşüm projelerinden dolayı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına teşekkür etti. Başkan Aksun “TOKİ aracılığıyla yapılan kentsel dönüşümün Kızılay Hocabey Mahallesi ve Merkez Çarşısıyla devam edeceği kanaatindeyiz.” Dedi.

Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ise Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Erzincan’da önemli yatırımlara imza attığını söyleyerek kentsel dönüşümün Merkez Çarşısında da devam etmesi talebinde bulundu. Milletvekili Karaman Erzincan’daki yatırımlar hakkında Bakan Özhaseki’ye bilgi verdi.

Vali Hamza Aydoğdu ise Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Erzinc an’daki yatırımlarından dolayı teşekkür ederek deprem riskini azaltacak konutların Erzincan’da yapılmasının önemine vurgu yaptı.

Daha sonra konuşan Son Başbakan ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım depremlerin acısını en iyi bilen İlin Erzincan olduğunu söyleyerek son meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini ve bu depremlerin izlerini silmek için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Programda konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Bakanlık olarak ülke genelinde önemli projelere imza atıldığını ve bu projelerden Erzincan’ın da faydalandığını söyledi. Bakanlık tarafından Erzincan’da uygulanacak olan projelerin İlin tüm yönlerden gelişimine önemli katkıları olacağını belirten Bakan Özhaseki, yatırımların Erzincan halkına hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Canlı Bağlantı ile Vasgirt Deresi Millet Bahçesi Düzenlemesi, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı İl Müdürlüğü Temel atma proğramları gerçekleştirildi.

Başbakan Yıldırım ve Bakan Özhaseki Erzincan programı kapsamında Erzincan Valiliğini ziyaret ederek il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 

Heyet daha sonra AFAD Müdürlüğünde düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy