Tren Geçiyor Erzincan Bakıyor!

Tren Geçiyor Erzincan Bakıyor!
  • 0
  • 18
  • 29 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ankara’dan hareket ederek 1 günde yolculuğunu tamamlayan ve tamamlarken de 7 ilde mola veren Doğu Ekspresi turu, Erzincan’a varış saati nedeniyle gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin çok kısa sürede görülmesine neden oluyor.

Sivas, Erzincan ve Erzurum üzerinden Kars’ta son bulan rotaya sahip olan ve Anadolu’nun tüm güzelliklerini gözler önüne seren masalsı yolculuk, gelen turistlerin kısıtlı zamanı nedeniyle başta merkezdeki esnaf olmak üzere tüm esnafı hayal kırıklığına uğratıyor. Bu durum, turistlerin şehri gezmeden gitmesine neden oluyor.

Konu hakkında görüşlerini bildiren esnaf, “Gezilmesi ve görülmesi gereken ilimize sadece geçerken uğramak zorunda kalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Esnaf, “Doğu Ekspresi tren turları Erzincan’da mola süresini kısa tutuyor. Erzincan, Doğu Ekspresi turu tercih eden kişilerin akıllarında sadece geçerken uğranacak bir yer gibi kalıyor. Biz saatlerin, sürenin Erzincan’a fayda sağlayacak şekilde yeniden planlanmasını istiyoruz. Tanıtılması, gezdirilmesi, gösterilmesi gereken bir sürü eserimiz, değerlerimiz, kültürel ürünlerimiz ve yapılarımız varken dışardan gelen kişilerin uğrayıp gitmesi kabul edilmemeli. Yetkililerinde bu duruma el atarak gelen turisti tutmak için bir şeyler yapmalılar” şeklinde taleplerini kaydettiler. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy