Üzümlü Kitap Fuarı Büyük İlgi Gördü

Üzümlü Kitap Fuarı Büyük İlgi Gördü
  • 0
  • 13
  • 2 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’ın Üzümlü ilçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede ilk kez kitap fuarı düzenlendi. Fuar kitap okuyucuların ilgisini çekti. İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı köylerdeki öğrenciler de fuarı ziyaret ettiler.

Fuarın başlangıcında öğretmen sanatçı Tarkan Köylü tarafından kum sanatı gösterisi yapıldı. Gösteri ilgi ile izlendi. Gösteride Malazgirt’ten itibaren Türk tarihinin önemli kilometre taşları olan olayları kuma çizdiği resimlerle izleyicilere gösterdi.

Üzümlü Ortaokulu etkinlik salonunda düzenlenen fuara çeşitli yayınevleri ve yazarlar katıldı. İki gün süren kitap fuarına öğrenciler ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

İlçe’de görev yapan öğretmen yazarlar Lokman Aydoğan ve Gülbahar Aygün de katılarak kitaplarını imzaladı.

Ayrıca yazar Fatma Şahin kitaplarının gelirini SMA hastası Nilperi Bebeğin tedavisine katkı sağlamak için bağışladı.

Kitap Fuarı ile ilgili olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şinasi Yıldırım “ Çocuklarımızın kitaplarla ilişkilerini artırmak, kitabı sevdirmek için kitap  fuarı düzenledik. Anyı zamanda öğretmen yazarlarımız için de ayrıca teşvik oldu.  Öğretmen ve öğrenci ilişkilerini daha güçlü tutmak, öğrencilerimizin okuma- yazma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamak açısından fuarımız çok iyi oldu.  İmkân bulduğumuz takdirde, önümüzdeki yıllarda da fuarlarımızı devam ettirmek istiyoruz.” dedi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy