Vakıflar Genel Müdürü Aksu Bosna Hersek Vakıf Günleri’ne Katıldı

Vakıflar Genel Müdürü Aksu Bosna Hersek Vakıf Günleri’ne Katıldı
  • 0
  • 19
  • 20 Nisan 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, geleneksel olarak kutlanan “Bosna Hersek Vakıf Günleri” programına katıldı.

Aksu beraberindeki heyetle birlikte Bosna Hersek’te bazı temas ve ziyaretlerde bulundu. Bosna Hersek Vakıf Günleri Programında konuşan Genel Müdür Aksu;  “Bosna Hersek Vakıf Günleri’nin bu yılda ecdada saygıya, iyiliğe aracılık etmeye, kardeşliklerin pekişmesine aracılık edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile bu güzel topraklarda bir arada olmamızı sağlayan Bosna Hersek İslam Birliği Vakıflar İdaresi’ne, siz vakıf dostlarına ve tüm Boşnak kardeşlerime teşekkür ediyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Bosna Hersek temaslarına devam eden Genel Müdür Sinan Aksu ve beraberindeki heyet, Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ve şehitliği ziyaret etti. Ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanan Travnik’in sembollerinden olan Osmanlı mirası Bosna Hersek Travnik Alaca Camii’nde incelemelerde bulundu.

Bosna Hersek ziyareti kapsamında; Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’i ve Reîsü’l-ulema Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Efendi Kavazović’i ziyaret eden Genel Müdür Aksu, temaslarının ardından restorasyonu tamamlanan Başçarşı Camii’nde incelemelerde bulundu. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy