Vali Aydoğdu Göreve Başladı

Vali Aydoğdu Göreve Başladı
  • 0
  • 33
  • 18 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Valiler Kararnamesiyle Erzincan Valiliği görevine atanan Dr. Hamza Aydoğdu Erzincan’a gelerek göreve başladı. Vali Aydoğdu için Erzincan Valiliği önünde düzenlenen karşılama törenine Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Vali Yardımcıları, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ile Valilik Personeli katıldı.

Karşılama töreninin ardından Valilik Makamına geçen Aydoğdu yaptığı ilk açıklamada Erzincan’da görev yapacak olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Erzincan’ımıza güzel hizmetler yaparak, şehrimizi daha da ileri taşımak amacıyla çalışacağız” dedi.

Aydoğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhurbaşkanlığımızın 10 Ağustos 2023 tarih ve 2023/376 sayılı Valiler Kararnamesi ile atandığım Erzincan Valiliği görevine bugün itibariyle başlıyorum. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sayın İçişleri Bakanımız Ali YERLİKAYA ‘ya şükranlarımı arz ediyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Fırat Nehri’nin bereketini taşıyan, etrafı dağlık, ortası bağlık, Munzur’u, Ergan’ı, Keşiş Dağları, geniş yaylalarıyla şehr-i can Erzincan’da sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Terzi Baba’sıyla, Pîr-i Sâmî’leri ve nice erenleriyle gönüllerde taht kuran, Anadolu’nun gür sesi Mustafa Kutlu’nun memleketi, bağrından bir cumhurbaşkanı, üç başbakan, altı bakan çıkaran, mayası sevgiyle karılmış bu güzide şehirde nice güzelliği büyütme ve paylaşma heyecanı içindeyim.

Misafirperver mert insanlarıyla, kulağa şölen veren lisanlarıyla, yanık türküleriyle, halk ozanlarıyla gönüllerde taht kuran, canlara can olan Erzincan’a hizmet edecek olmanın kıymeti bizler için çok büyük. Bu yolda muvaffak olmayı, çalışma arkadaşlarımla birlikte toplumun istisnasız her kesimini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışını benimseyip gücümüzü ve gayretimizi her zamanki gibi devletimizden, milletimizden alacağımızı söylemek istiyorum.

Erzincan’ımız için güzel hizmetler yaparak şehrimizi daha da ileriye taşımak adına, Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere, yerel yönetimlerimiz, adli ve askeri kuruluşlarımız, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, oda, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile gücümüze güç katıp, azim ve gayretle çalışacağız.”

Bu vesileyle görevi devraldığım Sayın Mehmet MAKAS Valim başta olmak üzere, İlimize hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyor; kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

İlimize şimdiye kadar destek olan bütün Başbakanlarımıza ve son Başbakanımız Binali yıldırım beye de teşekkürlerimi iletmek isterim. Rabbim işlerimizi kolaylaştırsın, Rabbim bizi milletimize karşı mahcup etmesin diyorum.” Dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy