Vali Makas; “Her Türlü Tehditle Mücadeleye Devam Edeceğiz”

Vali Makas; “Her Türlü Tehditle Mücadeleye Devam Edeceğiz”
  • 0
  • 29
  • 14 Temmuz 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Makas mesajında;

“Tarih, büyük kırılma zamanlarında insanlara millet olma bilincini sağlayan olaylar yaşatır. Bu sınavda bir ideal etrafında birleşebilen topluluklar gerçek millet tanımını oluşturur. İşte 15 Temmuz gecesinde de Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet etrafında kenetlenen Aziz Milletimiz, ecdadımızın badireleri kahramanlıklarla, şanlı mücadelelerle aşma temayülünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu cennet vatanın istiklali için sıra dağlar gibi duran Aziz Milletimizin bir mensubu olarak devletimizin bekası için her türlü tehditle mücadele etmeye devam edeceğiz. Akif’in “Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” diyerek bizlere seslendiği dizeleri şiar kabul edip anadan, babadan, yârden vazgeçip vatan uğruna canını feda edenlerin izinden yürümeye devam edeceğiz.

Vatanını ve devletini canı pahasına koruyan Aziz Milletimizin kahramanlıklarını unutturmamak, gelecek nesillere anlatmak hepimizin boynunun borcudur. 15 Temmuz’un anlaşılması, unutulmaması ve ders çıkarılmasını sağlayarak, milli birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak Türkiye Yüzyılını en güzel şekilde inşa etmek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak bizlere düşen en önemli görevdir.

Bu inançla, başta 15 Temmuz gecesi olmak üzere Vatanımız, Milletimiz, Bayrağımız ve Demokrasimiz için Şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Gazi olan tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum. Bayrağımıza, vatanımıza ve demokrasimize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy