Valinin talimatıyla Çağlayan yolu asfalta kavuştu

Valinin talimatıyla Çağlayan yolu asfalta kavuştu
  • 0
  • 33
  • 25 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan turizmi açısından en önemli doğal zenginlik olan Girlevik Şelalesinin bulunduğu Çağlayan Beldesindeki uzun zamandır ihmal edilen karayolu, kısa bir süre önce göreve başlayan Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatıyla bir günde asfaltlanarak problemli yol çözüme kavuştu.

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Girlevik Şelalesine giden yol asfalta kavuştu. Yaklaşık 3 yıldır alt yapı çalışmaları nedeniyle oluşan çukur ve benzeri bozulmalar nedeniyle sürücülerin şikayette bulunduğu yol Erzincan’ın yeni Valisi Hamza Aydoğdu’nun talimatıyla bir gün içerisinde asfaltlanarak güzel görünümüne kavuştu.

Vali Aydoğdu, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ile birlikte kentte esnaf gezisi yaparken gazetecilere denk geldi. Bir süre çay ocağında gazetecilerle sohbet edip şehrin genel sorunları hakkında fikir alış verişinde bulunan Vali Aydoğdu’ya Girlevik Şelalesine giden yol hakkında yapılan şikayetler konusunda İHA Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa tarafından bilgilendirme yapıldı.

Bunun üzerine Erzincan’da hiçbir konuda sorun yaşanmaması için gayret edip çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Vali Aydoğdu, Karayolları İl Müdürünü arayarak yolun asfaltlanması hususunda talimat vererek konunun takipçisi olacağını kaydetti.

Vali Aydoğdu’nun talimatı üzerine Çağlayan Beldesinde hummalı şekilde asfaltlama çalışması başlatılarak bir gün içerisinde tamamlandı. Çağlayan Beldesi halkı asfalt çalışmasında duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Bu yolda uzun zamandır sıkıntı yaşanıyordu. Çok kez sorun ilgili makamlara iletildi, haberlere konu oldu. Karayolları, İl Özel İdaresine, diğeri belde belediyesi pas attı derken uzun zamandır yol çakır çukur haldeydi. Yeni Erzincan Valisinin talimatıyla yol bir günde asfaltlanabiliyormuş. Bunu gördük. Valimiz sağ olsun, teşekkürlerimizi iletiyoruz. Karayolları ekiplerine de ayrıca teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdiler. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy