“Yıldız Tozu” Filminin Galası Kemaliye İlçesinde Yapılacak

“Yıldız Tozu” Filminin Galası Kemaliye İlçesinde Yapılacak
  • 0
  • 19
  • 28 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Yazar Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan ve Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde çekilen “Yıldız Tozu” filmi için 30 Eylül 2023 Cumartesi günü Kemaliye ilçesinde film oyuncularının katımıyla Gala Programı düzenlenecek.

Yapımcılığını 24 Kare Film ve Sinehane’nin üstlendiği filmde, küçük bir kasabada kardeşini kaybetme korkusuyla karşı karşıya kalan bir çocuğun duygu dolu öyküsü anlatılıyor.

Seranist ve Yönetmenliğini Ahmet Sönmez’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Süleyman Biçen, Berat Çağan, Toprak Can Adıgüzel, Serdar Özer, Açelya Devrim Yılhan, Türkü Turan, Birgül Ulusoy, Egemen Duman, Ahmet Yılmaz ve Mihrimah Cankurt yer alıyor.

Kardeşlik bağının ve aile ilişkilerinin vurgulandığı “Yıldız Tozu” filminin konusu şöyle: Yıldız Tozu” Yazar Mustafa Kutlu’nun çocuklar için kaleme aldığı sürükleyici bir hikâye kitabı. 2004 yılında yayımlanan ve hikâyenin içindeki kahramanlarıyla çocukların hayal dünyasında ayrı bir iz bırakıyor. “Yıldız Tozu” hikâyesi şöyle oluşuyor; İlkokula başlamamış küçük Kenan ve ağabeyinin hayatlarını anlatıyor. Hikâye Anadolu’nun bir kasabasında geçiyor. Yazarın doğup büyüdüğü yerler olan; İliç, Kemaliye, Kemah gibi yerleri anlatıyor. Hikâyede kahramanlar Kenan ve abisi Erzincan’ın çatısını izler ve Munzur ve Keşiş Dağı’nı anlatıyor.

Bir yaz gecesi damda uzanıp yıldızları izleyen Kenan ve abisi kendilerine birer yıldız seçerler. Bu sırada kayan bir yıldız görürler. Ve ağabeyi, Kenan’a kayan yıldızlarla ilgili bir sır verir. Günler geçer, Almanya’dan dayıları gelir. Ağabeye bir bisiklet, küçük Kenan’a da bir top getirir. Asıl hikâye ise bundan sonra başlar. Çocukluk, kıskançlık, heves, pişmanlık. Sonrasında her şeyden vazgeçiş, her şeyden öte bir sevgi; kardeş sevgisi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy