Zafer Partisi Adayı Cengiz Türk Projelerini Açıkladı

Zafer Partisi Adayı Cengiz Türk Projelerini Açıkladı
  • 0
  • 18
  • 9 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zafer Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı Zafer Türk Erzincan için hazırladığı projelerini kamuoyu ile paylaştı. Projelerini üç ana başlık altında toplayan Türk; “Vereceğiniz oy ile seçiminizi yapacaksınız. Şehrinizi modern bir şehir haline dönüştürmek istiyorsanız Zafer Belediyeciliğini seçeceksiniz ya da diğer hangisini seçerseniz sizler için fark etmeyecek aynı vizyonsuz yönetime katlanmaya devam edeceksiniz.” Dedi.

Zafer Partisi Adayı Cengiz Türk Erzincan için uygulayacağı projelerini şöyle sıraladı.

“Zafer Partisi olarak Erzincan özelinde hazırladığımız projelerimiz üç temel üzerine oturmaktadır.

1-     ERZİNCAN’IN EKONOMİK KALKINMASINI SAĞLAYACAK PROJELER

2-     ERZİNCAN’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

3-     ERZİNCAN KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ

Maalesef Erzincan son 20 yılda kenara atılmış bir şehir görüntüsünden kurtulamamış, vizyonsuz ve beceriksiz belediye başkanları tarafından yönetilmiş bir şehir görüntüsündedir. Bunu görmek için çevre şehirlerin gelişimlerini gözlemlemek ve tabi dünyada şehircilik nasıl gelişiyor takip etmek yeterlidir.

Erzincan potansiyeli çok yüksek bir şehirdir. Hem doğası hem toprağı hem madenleri ile çok zengin bir şehirdir. Ancak beceriksiz yönetimler şehrin önünü açmak yerine yandaş, akraba kayırmaları ve diğer rantlara odaklanmış, şehir unutulmuştur.

–        Erzincan’ın ekonomisi ayağa kalkmadan ve bu gelişim adil paylaşılmadan şehrin gelişmesinden bahsedilemez. Bu yüzden ilk projemiz Erzincan’ı Türkiye’nin tarım ve hayvancılık fabrikasına dönüştürmek olacaktır. Satın alma garantili üretim modeline geçilecek ve belediye kooperatifi ile özel sektör iş birliği yaparak Erzincan ürünleri tüm büyük şehirlerde satış kanalları oluşturulacaktır.

–        Tüm çiftçilerin girdilerine %50 destek verilecektir. Çiftçilerimiz rahat nefes alıp üretime odaklanacaktır.

–        Ergan dağına 3 yeni otel yatırımı alınarak Avrupa çapında bir tanıtım çalışması yapılacaktır. Turizm geliri şehre büyük bir ekonomik hareket getirecektir.

–        Ekşisu termal otelleri bölgesi turizme kazandırılacaktır.

–        Besi organize bölgesi hayata geçirilerek Türkiye’nin en büyük damızlık merkezi kurulacaktır.

–        Teknoloji altyapısı tamamlanarak teşvik ve eğitimlerle gençler yazılım ve kodlama uzmanlığına kavuşturulacaktır. Özellikle oyun yazılımı konusunda uzman bir teknokente dönüştürülecektir.

–        Kadınların ekonomiye katılımları sağlayabilmek için ücretsiz kreşler hizmet vermeye başlayacaktır.

Şehrin çehresini değiştirmek için;

–        Binaların kontrolleri yapılarak depreme karşı hızlıca güçlendirilmesi yapılacak ve dış cephe yenilenmesi başlayacaktır.

–        Merkeze iki giriş, dört çıkış yer altı otoparkı yapılacak ve %50 geliri Erzincanspora gelir olarak aktarılacaktır. Erzincanspor siyasetin elinden kurtulacaktır.

–        Yeni Otogar binası derhal şehre uygun yere yapılacaktır.

–        Sokak hayvanları için Türkiye’nin en modern “Dostlar Barınağı” yapılacaktır. Şehirde sokak hayvanı olmayacaktır.

–        Tüm şehrin altyapı problemleri ilgili müdürlüklerce tamamlanacaktır.

–        Erzincanlıların buluşacağı ve sosyalleşebilecekleri iki büyük park yapılacak.

Kültürel ve sanat projelerimiz,

–        Şehir merkezine hızlıca çok amaçlı kültür merkezi yapılacaktır. Konser , Tiyatro, Konferans ve Sinema salonlarını barındıracak bu merkez  Türkiye’nin en ünlü isimlerini ağırlayacak ve Erzincanlılara kültürel gelişimleri için büyük katkı sağlayacaktır.

–        Her ay en az bir ünlü isimin şehirde konseri düzenlenecektir. Zafer Belediyeciliğinde gençler hayran oldukları sanatçıları şehirlerinde izleme şansı bulacaklar.

–        Şehirde her ay ünlü bir oyunun tiyatro gösterisi yapılacaktır.

Vereceğiniz oy ile seçiminizi yapacaksınız. Şehrinizi modern bir şehir haline dönüştürmek istiyorsanız Zafer Belediyeciliğini seçeceksiniz ya da diğer hangisini seçerseniz sizler için fark etmeyecek aynı vizyonsuz yönetime katlanmaya devam edeceksiniz.

Biz alternatif olarak sizlerin karşısındayız ve oylarınıza talibiz. Artık çaresiz değilsiniz, şehrinizin değişimine oy vermek istiyorsanız 31 Mart’ta sandıkta EVET mührünü Zafer’e bas! Hem kendi geleceğini hem de şehrin geleceğini değiştir.

Erzincan’ın Gücü! Türk’ün Gücü!” ifadelerine yer verdi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy