44. Anadolu SMMO Platformu Toplantısı Erzincan’da yapıldı

44. Anadolu SMMO Platformu Toplantısı Erzincan’da yapıldı
  • 0
  • 40
  • 9 Haziran 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İç Anadolu Bölgesi SMMM Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı

Toplantı Erzincan’da bir otelin toplantı salonunda yapıldı. 

Erzincan SMMMO Başkanı Zeki Polat’ın başkanlığında gerçekleşen  toplantıya  CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, TÜRMOB  Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Erzincan İl Defterdarı  Kemalettin Çetin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Anadolu Odaları Platformuna üye olan SMMMO başkanları, üyeleri ve kurum müdürleri katıldı. Toplantı Erzincan SMMMO Başkanı Zeki Polat’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Erzincan SMMMO Başkanı Zeki Polat konuşmasında: ‘ Bu mesleğe hizmet eden üyelerimizin burada olması bizim için ayrı bir değer. Şuan da ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıların başında gelen ekonomik sorunlarla ilgili bu sorunları çözme adına yardımcı olan en büyük çalışanlardır diyebilirim. Şuan da her bir kurum vergi dairesi olmuştur. Bizde bu bilinçle  3 ayda bir bugün 44. Yaptığımız Anadolu platformlarında devletimize ülkemize daha ne kadar iyi hizmet ederiz daha ne kadar fayda gösteririz bunların çalışmalarını yapıyoruz’ diye konuştu.

TÜRMOB  Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ise konuşmasında: ‘Anadolu odaları platform toplantısını gerçekleştiriyoruz bugün burada 17 oda başkanımız var Erzurum’a kadar Anadolu odalarına mensup 17 oda başkanının Biz toplantının bu 1 bölümünden sonra 2 bölümünde Elbette mesleki gelişmeleri mesleki sorunlarımızı çok geniş Çok kapsamlı olarak değerlendireceğiz. Öncelikle tüm Türkiye Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Türkiye’nin en büyük akademik mesleki kuruluşlarından birisi Aslında çok güzel birkaç cümleyle Zeki başkanı bahsetti ama ekonomiyi kayıt altına alan ekonomik faaliyetlerini denetimini yürüten hazinenin finansmanını kamunun finansmanını sağlayan çok önemli bir meslekle iştigal etmekteyiz. Biz TÜRMOB olarak geçtiğimiz hafta itibariyle de bir reform çalışmasına başladık. İdari alanda, mali alanda, hiçbir ön yargımız olmaksızın bu ülkenin menfaatine olacak şekil de neler yapabiliriz diye çalışma yapıyoruz’ dedi.

Ardından konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Erzincan İl Defterdarı Kemalettin Çetin: ‘ ülkemizde doğal kaynakları son derecek az olması nedeniyle kamu giderlerinin finansmanları çok büyük oranda vergi gelirleri ile karşılanmaktadır. Anayasamıza göre herkes kamu gelirlerini karşılamak üzere mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi yükünün adaletli ve dengeli sağlanması için ve mali politikalarını sosyal amacını oluşturmaktadır. Bu anlamda bakanlığımız vergi adaletini sağlanması için büyük gayret içindedir. Vergi adaletin sağlanmasında ve başarılı olmasında sizlerin icra etmiş olduğu mesleğinizin katkısının çok  olduğunu biliyoruz. Vergide adaletin sağlanması gibi hassas bir görevi icra ediyorsunuz’ şeklinde konuştu.

Ardından konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: ‘ Erzincan’da ikinci defa düzenlenen bu etkinlikte bir çok ilden arkadaşımız geldi. Erzincan kardeşliğin şehri olarak bilinir. İnşallah bu meslek grubunda da başarılı bir şehir olarak Türkiye’de de bu iş üzerinde adından söz ettirecektir’ diye konuştu.

Son olarak konuşmasını yapan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül konuşmasında şunlara yer verdi: ‘Sizleri can Erzincan’dan ağırlamaktan mutluyuz. Kötüleyen karalayan bir konuşma değil, çare sunan bir konuşma yaptınız. Ülkemizin gelişimi için hep birlikte de elimizden geleni yapacağız’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mesleğe geçen yeni üyelere mali müşavirlik ruhsatnameleri verildi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy