Alman gezgin bisikletiyle Erzincan’a geldi

Alman gezgin bisikletiyle Erzincan’a geldi
  • 0
  • 82
  • 9 Mart 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Almanya’dan başlayarak belirlediği rota istikametinde dünya turuna bisikletiyle çıkan Alman asıllı Marcus, 5 bin kilometre pedal çevirip Erzincan’a geldi. Erzincan’ın Otlukbeli ilçesine gelen doğa gezgini Türkiye’yi muhteşem bulduğunu söyledi.

Bisikletle dünya turuna çıkmaya karar veren Alman Marcus, Balkan ülkeleri, İtalya, Ermenistan ve Gürcistan’ın ardından Türkiye’ye geldi. Erzincan merkeze 140 kilometre uzaklıkta bulunan Otlukbeli ilçesine uğrayan gezi tutkununa vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi. Gördüğü ilgi ve alaka karşısında şaşıran Marcus bulunduğu ilçeden ayrılmak istemedi. Alman asıllı doğa ve bisiklet tutkunu Marcus’un hedefi ise Güneydoğu’yu gezip oradan Irak’a gitmek.

‘16 ülke gezdim. En sevdiğim Türkiye oldu’

16 Ülkeyi Gezdiğini 17. Ülke olarak Türkiye’ye geldiğini belirten Gezgin Marcus;

“40 yaşındayım ve Almanya’dan buraya bisikletle geliyorum. Yolculuğuma geçen yıl mayıs ayında başladım. Balkan ülkeleri ve İtalya üzerinden Ermenistan, Gürcistan ve Türkiye’ye döndüm. Bu turda şimdiye kadar 16 ülke gezdim ve şimdiye kadar aralarında en sevdiğim ülke Türkiye oldu. Buradaki insanlara, kültüre ve güzel manzaralara aşık oldum.

Çaya, yemeğe davet edildiğim harika Otlukbeli’de çok güzel vakit geçirdim. Misafirperver insanlara gerçekten teşekkür etmeliyim.

Daha sonra ki yolculuğum beni Mardin’e götürecek. Türkiye’den ayrılıp Irak’a gideceğim. Yolculuğum beni önümüzdeki 4-5 yılda ise tüm dünyaya götürecek” dedi.

The post Alman gezgin bisikletiyle Erzincan’a geldi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy