Baktılar Olmuyor, Kendileri Çaldı Kendileri Oynadı

Baktılar Olmuyor, Kendileri Çaldı Kendileri Oynadı
  • 0
  • 110
  • 14 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

12 Aralık 2022 tarihinde sezonun ilk seferine çıkan Turistik Doğu Ekspresi, Ankara- Kars seferini yaparken yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Trenin Erzincan’da 3 saat mola vermesine rağmen Gar’da hiçbir etkinlik düzenlenmemesi tepkilere neden oluyor. Erzincan Tren Garında inen yolcular hoparlör ve darbuka çalarak kendilerince eğlendiler. Trenden inen Doğu Ekspresi yolcular çalınan müzikler eşliğinde eğlendiler.

Erzincan Tren Garına gelen ve yolculuktaki ilk mola yerleri olan Erzincan’da yolcular, tur şirketleri tarafından alınarak, tarihi ve turistik yerler gezdiriliyor.  Yolculardan bazıları da şehir merkezine gelerek alışveriş yapıyor.

Aynı tren Erzurum’da bar ekibi ve ilin yöneticileri tarafından karşılanırken, son durak olan Kars’ta ise Kafkas ekibi gösterileriyle büyük bir coşku yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda Erzincan Tren Garına gelen Turistik Doğu Ekspresi Erzincan Belediyesi Mehter Takımı ve Halk Oyunları Ekibi tarafından karşılanmış, Belediye tarafından içerisinde Erzincan tanıtım broşürleri, Erzincan Leblebisi vb. ürünlerin bulunduğu çantalar yolculara hediye edilmişti. İstasyon alanında Erzincan Tulum Peyniri, lavaş, Döner stantları kurularak yöresel ürünlerin tanıtımı yapılmıştı. Erzincan ekonomisine önemli katkı sağlayan Turistik Doğu Ekspresi’nin Erzincan Tren Garında gereken ilgiyi görmemesi şaşkınlıkla karşılanıyor.

The post Baktılar Olmuyor, Kendileri Çaldı Kendileri Oynadı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy