Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; “Depremin Boyutları Çok Büyük”

Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; “Depremin Boyutları Çok Büyük”
  • 0
  • 85
  • 14 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş Merkezli meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği depremin yankıları devam ediyor. Depremin hemen ardından harekete geçen Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk Baroya bağlı Avukatların katkılarıyla bölgeye 3 Tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Deprem bölgesindeki illerin Baro Başkanlarıyla irtibata geçen Aktürk acil ihtiyaçlardan oluşan yardımların kısa sürede bölgeye ulaştırıldığını dile getirdi.

Ajans Erzincan’a konuşan Baro Başkanı Av. Aktürk; “Erzincan Barosu olarak meslektaşlarımızdan oluşturduğumuz ekiple birlikte yardım koordinasyonu sağladıklarını ve iletilen ihtiyaç listesini Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’daki depremzedelere ilettik. Yardım bölgesine gittiğimde felaketin boyutlarının ne kadar büyük olduğunu gördüm. Yardımlar gönderiliyor fakat, bu bölgelerde organizasyon bozukluğu var, dağıtımlar daha düzenli olmalı, bölgede ekmek ve su yığınlarını gördüm, yardımların dağıtılması konusunda daha organize olunmalı, bu konuda duyarlılık gösterilmeli, giden yardımlar heba olmasın. Erzincan Barosu olarak bölgeyle sürekli irtibat halindeyiz, bölgede şu anda çadır, battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi, kuru gıda, hijyen ürünleri, konserve gibi yardım malzemelerine ihtiyaç var. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı, ihtiyacı hissedilen malzemeler gönderilmeli, bölgede barınma ihtiyacı var, bir an önce bu sorun çözülmeli. Deprem bölgesinde hırsızlık ve yağma gibi vakalar nedeniyle olumsuzluklar yaşanmış. Bu konuda hukuk öne çıkmalı ve bu kişiler yargılanarak cezaları verilmeli, biz hukuk devletiyiz, hukukçu olarak benimsemediğimiz zor kullanma ve istenmeyen görüntüler yaşanmamalı. Yağma ve hırsızlık suç olduğu gibi, işkence ve eziyet de suçtur. Bunun cezasını yargı organları vermelidir. ” Diye konuştu.

The post Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; “Depremin Boyutları Çok Büyük” first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy