Başkan Aksun; “Riskli Binalarda Çalışma Başlatılacak”

Başkan Aksun; “Riskli Binalarda Çalışma Başlatılacak”
  • 0
  • 58
  • 17 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan – Bingöl- Karlıova Yedisu fay hattında deprem beklendiği açıklamalarının ardından Ajans Erzincan’a konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun il genelindeki riskli binalarda dayanıklılık testi yapılması için gerekli girişimlerde bulunduklarını dile getirdi.

Başkan Aksun; “Depremin hemen ardından Erzincan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik, deprem bölgesine gereken yardımın gönderilmesi için Valilikle birlikte çalışma başlattık. Gıda, giyim ve yaşam malzemelerinden oluşan yardımlar deprem bölgesine gönderildi. İlimize misafir olarak gelen depremzedelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. ER-MEK Kurs binasını depremzedelerin hizmetine sunduk, gerekli yardımlar yapılıyor. İlimizdeki riskli binaların tespiti itin 2020 yılında müracaatımız oldu, bir an önce bu çalışmaları başlatıp gereğini yapacağız. Devletimiz tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tüm birimleriyle şu anda afet bölgesinde çalışıyor. Önümüzdeki süreçte özellikle 1992 depremi öncesi yapılmış riskli yapıların belirlenmesi ve gereken işlemlerin yapılması için geniş kapsamlı faaliyet yürütülecek. Ülke olarak deprem kuşağında olduğumuz için tüm önlemlerimizi almalıyız ve depremlerle yaşamayı öğrenmeliyiz. Cumhuriyet meydanında Valilik ve Belediye organizasyonuyla oluşturulan Yardım Toplama Merkezine Erzincan halkının yardımlarını bekliyoruz. Uzun sürecek bir süreç yaşıyoruz, imkanı olan tüm vatandaşlarımız yardımlarını sürdürsünler. Depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.” Dedi.

The post Başkan Aksun; “Riskli Binalarda Çalışma Başlatılacak” first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy