Bebek Dostu Sağlık Çalışanı Sempozyumu Düzenlendi

Bebek Dostu Sağlık Çalışanı Sempozyumu Düzenlendi
  • 0
  • 52
  • 28 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’da “1. Bebek Dostu Sağlık Çalışanı” konulu sempozyuma katılım sağlayan 107 sağlık çalışanına katılım belgesi verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 3 Ağustos 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen “1. Bebek Dostu Sağlık Çalışanı” konulu sempozyuma katılım sağlayan 107 sağlık çalışanına Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mecit Kantarcı, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve hastane yöneticilerinin katılımlarıyla katılım belgeleri takdim edildi.

“1. Bebek Dostu Sağlık Çalışanı” sempozyumu

Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF tarafından ilan edilen “Dünya Emzirme Haftası” her yılın ağustos ayının ilk haftasında kutlanmakta. Bu haftanın amacı tüm dünyada anne sütü ile beslenmeyi desteklemek ve yaygınlaştırmak. Bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması temel amaç. 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası çerçevesinde Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından online olarak “1. Bebek Dostu Sağlık Çalışanı” sempozyumu gerçekleştirildi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy