CHP Meclis Üyesi Demir; “İnşallah Deprem Olmadan Yazışmalar Biter”

CHP Meclis Üyesi Demir; “İnşallah Deprem Olmadan Yazışmalar Biter”
  • 0
  • 86
  • 24 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Demir Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan bir çok ilinde etkilendiği deprem felaketi ile ilgili açıklama yaptı.

Demir yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş ve Hatay da yaşanan binlerce insanımızın yaşamını yitirdiği afet bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini bize tekrar hatırlattı. Yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Madem bir deprem ülkesi isek neden bundan dersler çıkarmıyoruz, Erzincan Marmara, Elazığ Van, Bingöl, İzmir depremleri bunca ölüm bunca gözyaşı yetmez mi?

Şehir olarak ülkenin neresinde bir deprem olsa yüreğimiz yerinden çıkacak gibi oluyor sıra bizde mi diye;  Son günlerde bilim insanlarının Kuzey Anadolu Fay Hattında deprem beklentilerini açıklamalarından sonra korku ve endişelerimiz daha da arttı.

2019 yılı Ekim ayında Chp Meclis grubu olarak bir deprem önergesi vermiştik. Erzincan depreme ne kadar hazır, Deprem toplanma alanları nereler, Arama kurtarma ekipleri ne durumdadır diye. Hep bir ağızdan Erzincan depreme hazır demişlerdi.

Oysa bu şehirde 45 yaş üstü kime sorsanız size söyler Ordu ve Fevzipaşa caddelerinde 1992 depremi sonrasında az hasarlı diye yıkılmayan onlarca bina olduğunu. Ordu caddesinde özellikle araç alım satımı yapılan işyerlerinde kesilen kolonların olup olmadığını? Hatay depremi sonrası halkımızın talep ve tepkileri neticesinde Belediye Üniversite ve Valilik işbirliğinde şehirdeki binaların risk analizinin yapılacağını öğrendik.  Ne diyelim buna da şükür İnşallah deprem olmadan yazışmaları biter önlemler alınır” dedi.

The post CHP Meclis Üyesi Demir; “İnşallah Deprem Olmadan Yazışmalar Biter” first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy