CHP Milletvekili Adayları Kemaliye’de

CHP Milletvekili Adayları Kemaliye’de
  • 0
  • 55
  • 8 Mayıs 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

CHP Erzincan Milletvekili Adayları Mustafa Sarıgül, Dr. Ufuk Aktaş ve Partililer Kemaliye ve köylerinde seçim çalışmalarını yürütüyor.

Kemaliye Halkıyla buluşan Sarıgül Burada yaptığı Konuşmada; “Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle özel Kemaliye’de olmanın gururu ve mutluluğu içindeyim” dedi. Sarıgül Konuşmasına şöyle devam etti; “Kemaliye’mizin   doğal dokusunu hiç bozmayacağız. Kemaliye’mizi tarihine, kültürüne ve çevreye zarar vermeden turizmde çok ileri noktaya taşıyacağım. İsviçre’nin Lugano’su varsa Türkiye’nin de Kemaliye’si olacak. Dünyanın her yerinden doğa sporları meraklıları buraya gelecek.

Kemaliye, UNESCO’nun Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alıyor. Tarihi yapıları, dünyaca ünlü Karanlık Kanyon ve doğal güzellikleriyle UNESCO’nun kalıcı listesine girecek. Sakin kent unvanı verilmesi önemli ama bunu bilinir hale getirmemiz lazım. Kültür turizmiyle, Kemaliye evleri hak ettiği ilgiyi görecek. Beypazarı, Safranbolu biliniyor Kemaliye bilinmiyor. Tarihî evler ve konakların tespitleri yapılıp mülk sahiplerinin rızaları doğrultusunda bu evleri koruma altına alacağız. Evini onarmak isteyenlere bilgi ve finansman desteği sağlayacağız. Bu evlerin bir kısmını turizm mevsiminde turistlerin konaklamasına açacağız.

Benim adım Mustafa Sarıgül, benim hem Türkiye’de hem dünyanın her yerinde bağlantılarım, eşim dostum var. İlişkilerim var. Bu bağlantılarımı Erzincan için Kemaliye için kullanacağım. Bir iş adamı, bana geldiğinde önüne düşeceğim ve onun işini ben takip edeceğim. Kemaliye’den bir muhtar bana geldiğinde nerede kalacağım, nereye gideceğim diye düşünmeyecek. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün Kemaliye’nin, bütün Erzincan’ın milletvekili olacağım.

Milletvekilliği yaptım. Belediye başkanlığı yaptım. Hiçbir parti farkı gözetmeden herkesi kucakladım. Sadece bir şey sordum: “Hemşerim sana nasıl yardımcı olabilirim?” Bütün görevler biter, Erzincanlı olmak görevi hayatımın sonuna kadar devam eder. Yüreği insan sevgiyle dolu Doktor Ufuk Aktaş’la güzel işler yapacağız.

Erzurum ile Sivas arasına sıkışmış bir Erzincan’a razı değiliz. Erzincan’ı coşturacağız, koşturacağız” dedi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy