Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı

Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı
  • 0
  • 93
  • 24 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında bugüne kadar toplanan yardımlar ve ilimizde devam eden yardım toplama faaliyetleri ile ilgili Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı başkanlığında toplantı yapıldı.

AFAD İl Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kasa, Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel ve Ömer Özbay, ilgili kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile mesleki odaların yöneticileri katıldı.

Erzincan Halkına yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ederek başlayan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, “Hemşehrilerimizin destekleriyle ilimizde toplanan yardımları, AFAD Başkanlığı tarafından yapılan planlamaya göre ilimizden deprem bölgesine göndermeye devam ediyoruz. Bugüne kadar ilimizden afet bölgesine 491 araç yardım malzemesi gönderildi. Yardım faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu kampanyaya desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza, STK’larımıza siyasi partilerimize, meslek odalarımıza, yerel yönetimlerimize, kamu kurumlarımıza, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Daha sonra sırasıyla EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yaptıkları konuşmalarda, tüm Erzincanlılara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından ilimizde toplanan yardımlara ait bilgiler ile gerek ilimizde gerekse de deprem bölgesinde kurumlarımız ve STK’larımız tarafından yapılan çalışmalar katılımcılara aktarıldı.

Yapılan sunumun ardından, katılımcılar yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak koordinasyon faaliyetlerini paylaştılar.

The post Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy