Depremzede Küçük Miraç Eren Annesini İsteyince…

Depremzede Küçük Miraç Eren Annesini İsteyince…
  • 0
  • 70
  • 23 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden yaralı olarak kurtulan çocukları, tedavi gördükleri Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Kahramanmaraş’tan getirilen ve enkaz altından iki gün sonra çıkarılan 7 yaşındaki Miraç Eren Döner’le konuşan Başkan Erdoğan, kendisinden bir isteği olup olmadığını sordu. Küçük çocuk depremde yaralanan ve tedavi için Erzincan’a gönderilen annesi ve anneannesinin Ankara’ya kendi yanına getirilmesini istedi. Depremde babasını ve iki kardeşini kaybeden çocuğun bu isteği üzerine Başkan Erdoğan, anne ve anneannesinin Erzincan’dan uçak ambulansla alınarak Ankara’ya getirilmesi talimatını verdi. Hazırlanan Uçak Ambulans yola çıkarken, Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altında olan ve bir bacağı kesilen, diğer bacağı kırılan Anne Sibel Döner, yanında bulunan refakatçisi Anneanne Şerife Maherci ile birlikte Hastaneden alınarak Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanına getirildi.  Ajans Erzincan o anları saniye saniye görüntüledi.

Havalimanında Ajans Erzincan’a konuşan Anneanne Şerife Maherci yaşadıkları afeti anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Kızıyla ayrı evlerde olduklarını kendi evinin yıkılmadığı fakat ağır hasar aldığını, kızının evinin yıkıldığını ve damadı ve torunlarının vefat ettiğini, kendilerinin de tedavi olmak için Erzincan’a geldiklerini, Cumhurbaşkanının talimatıyla torununun yanına gideceklerini söyledi. Aileyi Ankara’ya göndermek üzere Havalimanına gelen Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, depremden iki gün sonra Erzincan’a gönderilen hastanın sağlık durumu hakkında bilgi vererek, gerekli tüm tedavilerin uygulandığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Uçak Ambulansla Ankara’ya göndereceklerini söyledi.

Anneanne Şerife Mermerci ile görüşen Başhekim Kuyrukluyıldız sabır ve metanet dileyerek  “Devletimiz güçlüdür, yaralar en kısa zamanda sarılacaktır, tedaviniz en iyi şekilde yapılıyor, hastanın düzelmesi için uzun bir sürece ihtiyaç var, Allah bu tür afetleri bir kez daha göstermesin” diye konuştu. Depremzede Aile, Başhekim Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız nezaretinde 112 Ambulansından alınarak  Erzincan’a gelen Uçak Ambulansa bindirilerek Ankara’ya gönderildi.

The post Depremzede Küçük Miraç Eren Annesini İsteyince… first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy