EBYÜ’de Deprem Teknolojileri Enstitüsü Kuruluyor

EBYÜ’de Deprem Teknolojileri Enstitüsü Kuruluyor
  • 0
  • 89
  • 11 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent Ajans Erzincan’da yayınlanan Haberiniz Olsun Programında önemli açıklamalar yaptı. Haber Müdürü Semih Peker’in sorularını cevaplayan Rektör Levent, EBYÜ’de Deprem Teknolojileri Enstitüsü Kurulacağının müjdesini verdi.

Depremin Erzincan için ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin gerek akademik personeli gerek teknik alt yapısı ile donanımlı olduğunu belirterek Deprem Araştırma Enstitüsü ile ilgili  YÖK’e yapılan başvuranların olumlu olarak sonuçlandığını belirterek; “T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Gazetenin, 26 Temmuz 2022 Tarihli ve 31904 Sayılı baskısında yayınlanan 5867 numaralı kararla Üniversitemizde “Deprem Teknolojileri Enstitüsü” kuruldu. Erzincan depremle en fazla yüz yüze kalan illerden biri olduğu için Üniversitemizde böyle bir enstitünün kurulmasının çok önemli olduğu bilinciyle bir süredir çalışıyorduk. Nihayetinde bugün böyle bir enstitüyü Üniversitemize kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Üniversitemize Deprem Teknolojileri Enstitüsü’nün kurulması sürecinde desteklerinden dolayı Sayın YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar başta olmak üzere, katkıları geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Üniversitemiz teknik donanım ve akademik kadrosu ile bu enstitüde önemli bilimsel çalışmalar ve araştırmaların yapılacağına inanıyorum.” dedi.

The post EBYÜ’de Deprem Teknolojileri Enstitüsü Kuruluyor first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy