Engelli Afetzedenin Mağduriyetini Vali Mehmet Makas Giderdi

Engelli Afetzedenin Mağduriyetini Vali Mehmet Makas Giderdi
  • 0
  • 86
  • 10 Mart 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Hatay’da meydana gelen Deprem Afetinde evi yıkılan ve engelli olduğu için koltuk değnekleriyle evden çıkmak isterken çatıdaki su deposu üzerine düşerek yaralanan Nusret Ramazanoğlu, engelli eşi ve oğluyla birlikte depremden sağ olarak kurtuldu. Hatay- Antakya Gazi Mahallesindeki evleri yerle bir olan Ramazanoğlu ailesi Erzincan’da bulunan yakınlarının yanına getirildiler. Nusret Ramazanoğlu’nun engelli motoru ise Antakya’da kaldı.

Ajans Erzincan’ın girişimleri sonucu engelli aracının Erzincan’a getirilmesi için Hatay’ta Koordinatör Vali olarak görevlendirilen Erzincan Valisi Mehmet Makas ile irtibat kuruldu ve Vali Makas engelli aracının gönderilmesi için talimat verdi. Araç bölgeden temin edilen kamyon ile ücretsiz olarak Erzincan’a getirildi ve engelli depremzedeye teslim edildi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve ekibine teşekkür eden Nusret Ramazanoğlu;” Depremin ardından Devletimiz depremzedeler için tüm imkanlarını seferber etti. Evimiz yıkıldı fakat biz sağ olarak kurtulduk. Hatay’dan gelerek Erzincan’daki akrabamıza misafir olduk. Engelli aracımı bana vefat eden bir arkadaşım hediye etmişti, benim için manevi değeri büyüktü. Bu araç sayesinde ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Erzincan Valisi Mehmet Makas’a ve bu olaya vesile olan Ajans Erzincan’a ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

The post Engelli Afetzedenin Mağduriyetini Vali Mehmet Makas Giderdi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy